Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłączeniem - Becker na Concert II (Avant,9 głośników, brak suba)


DrMathew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pacjent - A4 b6 AVF 1.9 TDI 2003r

Autko zakupiłem jakiś rok temu. Od sprowadzenia z Niemiec był w niej założony Becker taki jak na zdjęciu poniżej.
eeffdaf1da0fae1a42fa4aec4c503c7b.jpg

Jako że drażnił mnie jego wygląd (muszę dodać że dźwięk był bez zastrzeżeń, grały wszystkie 9 głośników) postanowiłem je zmienić na concert 2. W tym momencie zaczęły się problemy. Po wyciągnięciu radja zobaczyłem dwie kostki 8 pinowe, zieloną i czarną, tylko jeden kabel antenowy (czarny) i kabelek GPS.

0fa58054e74eb5075e9dd5d68c33e30c.jpg
df65fe750530b8c22cdee608c8e7a7e6.jpg
c85031421eea45225666f595f7a59086.jpg
9f12432862b7cce1985d03a1f310abd8.jpg

Jak dotąd doszedłem do tego że jedynym sposobem podłączenia radyjka jest dołożenie oryginalnego suba z wzmacniaczem i przyciągnięcie kabli (również CAN H i CAN L) tak jak powinno być, ale czy na pewno?? Przecież musi być jakiś sposób! Jutro zamierzam wyciągnąć klime i poszukać kabla do diversity jak również odkręcić lewy boczek bagażnika i zobaczyć jak to wygląda żeby wiedzieć na czym stoję.

Dołączam znaleziony przeze mnie schemat połączenia radja becker na podstawie którego mam zamiar rozszyfrować który kabelek jest od czego.

0884263e531d615bbcecd8163681354a.jpg

Czy ktoś jest w stanie mnie pokierować jak to podłączyć żebym mógł jeszcze spokojnie pokompletowac wszystko do podłączenia suba (pewnie dopiero za kilka miesięcy z powodu wyjazdu :/). Jest to dla mnie nowe doświadczenie i na prawdę wolałbym się sam czegoś nauczyć niż oddawać specjaliście :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc. Będę dodawał ewentualnie do czego udało mi się dojść.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Więc tak, dopiero w sobotę będę miał więcej czasu żeby wszystko dokładnie sprawdzić i podjąć już jakieś działania, ale z rzeczy które udało mi się ustalić to prawie na 100% nie mam kabla od Diversity :/ Wygląda na to że w najbliższym czasie czeka mnie kupno wzmacniacza antenowego i przeciągnięcie dodatkowego kabla (jeżeli dostanę się do wzmacniacza i zobaczę że żółty przewód jednak z niego wychodzi będą czekały mnie poszukiwania ;) ). Jeżeli chodzi o czarną kostkę 8-pinową z oryginalnej wiązki wychodzą trzy kable: Plus + masa + prawdopodobnie K-bus. Z tego co udało mi się dowiedzieć na forum odpowiednie podłączenie ich przełożenie na kostce powinno umożliwić mi uruchomienie radia. Nie wiem tylko do czego służą pozostałe trzy żółte kable :/ Jutro zamierzam też dołożyć przewody CAN-L i CAN-H do licznika. Kodowanie nie powinno sprawić mi problemu ;). Głównym problemem będzie odpowiednie podpięcie głośników (kostka brązowa). Wiem, że tylne głośniki powinny być obsługiwane przez wzmacniacz przy tubie dlatego dopóki nie dołożę suba pozostaje mi zmostkowanie ich z głośnikami frontowymi, ale jak to zrobić?? Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Ogólnie na prawdę przydała by mi się wasza pomoc i odwdzięczę się jeśli tylko będę mógł :)


Sytuacja opanowana, chociaż nie obyło się bez pewnych problemów.

Tylne głośniki zmostkowalem i podłączone jako pasywne (razem z przednimi) jak również dołożyłem kable CAN. Początkowo wszystko wydawało się być ok, dźwięk był i to na prawdę niezły. Jednak żeby nie było tak kolorowo po krótkim odcinku trasy okazało się że auto całkowicie straciło moc, oraz pojawiła się kontrolka silnika. Skanowanie vag'iem wykazało błąd przeplywki (stąd brak mocy). Pierwsza myśl - grzebiac przy kablach uwalilem przepływomierz :/ Jednak po podmienieniu jej i wykasowaniu błędów problem nie ustal. Kolejny pomysł - uszkodzony w ferworze walki kabel powoduje spiecie. No i rzeczywiście bezpiecznik 31 przepalony. Straciłem 6 bezpiecznikow zanim zauważyłem że przepala się on za każdym razem gdy wbijam wsteczny. Okazało się że winę ponoszą dwa kable które przelozylem z poprzedniej kostki (żółte). Po ich wycieciu i wykasowaniu błędów wszystko wróciło do normy :)

Teraz pozostaje poszukać subwoofera BOSE razem z całą wiązką ;) Pierwsze doświadczenia z car-adio za mną :D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez DrMathew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...