Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB zgasl i nie zapala


maddict

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc forumowicze, ostatnio jadac moja a4 po ostrym starcie z jedynki auto zgaslo i juz nie zapalilo. Auto musialem odholowac do domu. Po wstepnej diagnozie wynika ze silnik nie dostaje prawdopodobnie paliwa. Wydaje mi sie ze pompa nie podaje paliwa, nie slychac jej po przekreceniu stacyjki, przekaznik 258 po rozebraniu obudowy zwiera podczas krecenia rozrusznikiem. Dodam ze sprawdzilem iskre i jest na kazdym z cylindrow. Jak sprawdzic na krotko pompe paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pompie zasilanie z aku pomijając instalacje auta.

Pod kanapą masz "rewizje" do pompy wypnij kostkę i podepnij się z zasilaniem.

Możesz jeszcze postukać tu gdzie jest kostka i przewody od pompy w oplu mi pomogło. Jak ruszy to pompa i tak do wymiany bo się będzie wieszać co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem probowke pod kostke, przy kreceniu plus jest tylko w jednym ze stykow (zielony kabel). Podalem plus z aku pod odpowiadajacy pin i mase probowalem na pozostalych, pompa tylko cyknie i nic wiecej, wiec prawdopodbnie skonczyl sie jej zywot ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlokalizuj 2 grubsze kable z kostki tam podaj + i - i postukaj w dekiel jak ruszy po stukaniu to odpal auto. Jak odpali to wymień pompe na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem pompe na nowa magnetti maerelli, pompa pochodzila dwa dni auto na samym poczatku chodzilo super. Na drugi dzien podczas rozruchu auto zaczelo troche dymic przy czym mocno falowalo na obrotach po zgaszeniu juz nie zapalilo no i kolejne holowanie... Moze jutro uda mi sie zerknac pod siedzenia po raz kolejny ...

Edytowane przez maddict
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...