Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przelot, tlumik srodkowy


erceka1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem troche zielony w sprawach wydechowych i mam pytanko. Otóz chcialbym uzyskac z mojego 2.0 coś "glosnieszego" mam na razie dzwiek zblizony do tego, wręcz taki sam.

ostatnio wskoczylem na kanal i zauwazylem ze ruda mi troche bierze srodkowy tlumik, wiec co poradzicie wywalic go i zamiast tego włozyć .... ? czy moze jakis inny sposób ?

Edytowane przez erceka1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Ja ostatnio w 1.8T całkiem wywaliłem środkowy tłumik i polecam, brzmi znacznie lepiej, nie jest to szczyt marzeń bo docelowo będzie kwas od początku do końca na przelotach. Ale w stosunku do serii jest głośniej ale i komfortowo.


Ja wstawiełem 3 kawałki rurek, wyspawałem takie Y i jest okej. Dobrym sposobem jest też zrobić tak że jak wyjmiesz cały układ to zanim wytniesz tłumik, przyspawaj do okoła taką jakby ramkę która bedzie utrzymywać rure wchodzącą do tłumika i dwie które z niego wychodzą, ułatwi ci to prace bo nie rozjadą ci sie kąty, i wszystko bedzie ładnie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, kiedys musze podjechac do jakiegos majstra zeby mi to zrobil.


Witaj, Ja ostatnio w 1.8T całkiem wywaliłem środkowy tłumik i polecam, brzmi znacznie lepiej, nie jest to szczyt marzeń bo docelowo będzie kwas od początku do końca na przelotach. Ale w stosunku do serii jest głośniej ale i komfortowo.

powiedz mi co jeszcze z koncowymi puszkami posiadasz je czy tez wywaliles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest DP z wyciętym środkowym i z seryjnymi końcowymi, i jak narazie mi wystarcza, ogólnie bałem sie i dalej to robie montażu całego przelotu bo jednak jeżdżę troche w trasy i cenie sobie komfort, ale z drugiej strony fajnie byłoby sie też cieszyć z brzmienia serducha mojego bolidu :D stąd też ten pomysł na wycięcie samego środkowego. I jak dotychczas a jeżdżę tak już ze 2 może 3 msc nie żałuje. Choć brakuje czasem takiego soczystego basu, nie jak w golfie 1.9 czy hondzie 1.3 z rynną z tyłu ale takiego pomruku, ale fakt że jeżdżę w trasy sprawił że nie mogę sie do tego przekonać.

Najbardziej zaciekawił mnie projekt kolegi "Shaty" tu podsyłam link https://www.youtube.com/watch?v=fqyaDxq-SNc

Tłumiki nie drogie a podobno dość trwałe, rzekomo wykonane z chromoniklu, w co niedokońca wierzę, ale to tylko moje zdanie.

U ciebie będzie napewno inaczej brzmieć, na pewno głośniej. Ogólnie wydech silnika wolnossącego jest zdecydowanie głośniejszy niż turbodoładowanego.

Ogólnie proponuje ci najpierw wyciąć środkowy, i zobaczyć, jeśli ci sie nie spodoba to wtedy zrobić przelot.

Edytowane przez Mateuszek1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie stary, jak wytne srodkowy postaram sie umiescic moze jakis filmik ;)

Edytowane przez erceka1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie jeszcze wypowiedzieć jakaś osoba która posiada 2.0 wolnossące która ma wycięty tylko!! srodkowy tlumik ? czytam wiele opini i piszą, że jest bardzo głosno, za glosno i biore sie od d*py strony, ponieważ pierwsze powinienem zabrac sie za koncowe? ktoś co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...