Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AWT 2001r panewki czy napinacz?


Adam Machcinski

Rekomendowane odpowiedzi

Awt 1.8t 150km 2001r

Witam wszystkich.

Posiadam audi a4b5 z 2001r 1.8T 150km awant silnik AWT 167 000tys

Auto po wymianie rozrządu,świec,oleju mobil 5w50 uszczelki klawiatury łancucha fazatora i kompa do tego inne pierdoły

Pisze do was gdyż coś się popsuło ;)

mianowicie wytłumaczę przebieg zdarzeń

Podczas powrotu do domu na a4 pojawiła się kontrolka oleju, cóż stanąłem sprawdziłem stan i było ok, jadąc dalej pojawiała się i znikała tak na zmianę dodam że coraz częściej a wycieków brak,stan ok myślałem pewnie czujnik jadąc dalej dojechałem prawie pod dom i słyszę dziwny dźwięk terkotanie bardzo głośne po dodaniu gazu przestało gdy wbijałem na luz kontrolka oleju gasła gdy obroty rosły powracała. nie ważne czy zimny czy ciepły terkotanie wciąż jest. zaniepokojony jestem tym bo być może panewki się obróciły albo napinacz (z wtyczką ) się skończył tak czy inaczej co o tym sądzicie?

auto jeszcze nie było w warsztacie.

nagrany dźwięk wybaczcie ciemność :)

http://www113.zippyshare.com/v/eHoR7OYF/file.html

dodam że kontrolka oleju pojawia się za każdym razem po chwili pracy silnika.

a stan oleju jest.

auto zakupiłem a olej który był nie był zbyt dobrej jakości delikatnie pisząc czy możliwe że smok się zatkał po przez czego pompa nie podaje wystarczającej ilości oleju? co skutkowało obróceniem panewek ewentualnie uszkodzeniem napinacza ?

kolejne pytanie czy remont tego silnika jest kosztowny ? z tego co wiem moj napinacz 1700 nie ukrywam koszta sa ważne ale jeśli okazało by się że czeka mnie remont jaki budżet szykować co wymieniać na co zwrócić uwagę i czy mimo wszystko napinacz wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem olej do bani.Poczytaj tematy o olejach.Mobil i Castrol to nie są oleje do tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bawem zajade do mechanika sprawdzimy cisnienie i miske od razu gore i dalej szukac co jest pieć


ewidentnie góra nie ma smarowania po tym co słychać więc smok może byc zawalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...