Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa tempomat


gilbert55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie działa mi tempomat w audi a4 b7 1,9 tdi . Naprawiałem czujnik czujnik sprzegła , czujnik hamulca sprawdziłem jest ok, nie wiem gdzie tkwi przyczyna bo nie ma żadnej reakcji w tempomacie jak by był wyłączony.Jaki bezpiecznik jest od tempomatu?.Może ktoś z trójmiasta może mi pomóc i ma komputer żeby podpiąć moje audi sprawdzić , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja właśnie uporałem się z tym w weekend :) U mnie nie było żadnych błędów, czujnik sprzęgła i hamulca działa prawidłowo - obstawiałem manetkę i to był strzał w dziesiątkę. Zdjąłem kierownice, obudowę dolną od kolumny i odkręciłem obudowę manetki tempomatu. W środku do tej głównej manetki przymocowana jest taka metalowa dźwigienka która przesuwa suwaki na stykach i załącza odpowiednią opcję. Wyczyściłem styki, popsikałem "kontaktem" + zebrałem trochę smaru, który po tylu latach był tam wszędzie. Po złożeniu wszystkiego do kupy tempomat działa jak należy :)
Manetki nie musisz zdejmować wystarczy zrobić to na aucie. Jej obudowę odkręcisz kluczem torx 8 - są dwie czarne śruby i cztery jasne. Opis zdjęcia kierownicy jest na forum :) Ale pokrótce:
- odkręcasz poduchę ( dwie śruby po bokach kierownicy, torx 10 albo 12 )
- odczepiasz kabel od poduchy ( po stronie poduszki )
- wykręcasz kierownicę u mnie był to klucz spline m12 u innych jest to nasadowa 24
- odkręcasz dolną obudowę kierownicy ( masz dwie śruby trzymające ją z górną i jedną po środku trzymają kolumny )
Twoim oczom ukazuje się manetka tempomatu - rozkręcasz jak opisałem wyżej :) Mam nadzieję, że i u Ciebie to zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...