Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade nagłośnienia a4 b8


abadaba

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że to mój pierwszy post, chciałbym serdecznie wszystkich powitać!

Jakoże nigdzie nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji a w większości przypadków nazwanie niskiej tonacji "miękkim i ciepłym czy czystym bassem" mija się z celem pozwoliłem sobie na otwarcie nowego tematu, do którego może wniesionych zostanie troche informacji i ktoś będzie mógł z nich później skorzystać :)

Stałem się posiadaczem rocznika '10 z mmi 3g high i mam zamiar umontować sobie subwoofer, którego fabrycznie zabrakło, ale zanim zacznę zastanawiać się nad wyborem mam jedno kluczowe pytanie.

Chyba każdy zgodzi się z tym, że po włączeniu jakiejkolwiek muzyki w tym aucie brakuje zejścia... nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że fala niższa od jakichś 60-65hz nie istnieje - nawet z fabrycznymi głośnikami (aż) taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, w czwartym golfie przednie głośniki generują o niebo niższe zejście... W tym momencie na myśl przyszło mi tylko jedno - znowu to samo...

Mianowicie, mam też a4 b5 - w którym kaseciak również wystrojony jest tak, żeby kopać wyższym basem niwelując jednocześnie ten niższy. U znajomego w a6 c5 jest subwoofer ale akcja jest podobna - jednak ten wyższy herc wygenerowany większą membraną już troche inaczej brzmi...

Dopiero w momencie przekodowania w mojej a4 b5 radia na bose uaktywnia się nieograniczony falowo bas - jest zrównoważony, generowany i słyszalny w pełnym zakresie. Może to się wydawać głupie i bez sensu ale dla kogoś, kto posłuchał już troche muzyki taki stan rzeczy może gwałcić ucho i kupując auto za tyle pieniędzy nie chciałoby się żeby miało to miejsce.

Stąd kilka pytań:

Czy jest to spowodowane (jak w przypadku b5) kodowaniem samego radia pod "standard" a nie B&O (tym samym spie... negatywnie ustawione jest to w procesorze dźwięku), czy ma na to wpływ to jakiś osobny DSP wlepiony w system audio?

Jeśli już dołożyłbym subwoofer to istnieje możliwość przekodowania tego dsp lub samego radia na system B&O (bo podejrzewam, że tam tego typu kicha nie występuje)?

A może wystarczy po prostu coś przekodować tak, aby standardowe głośniki zaczęły burkać pełnym pasmem? Bo co jak co, ale nawet w starej poczciwej b5 nie brzmi to tak plastikowo jak w b8...

Aha, i jeśli już przekoduje się to na B&O to czy wszystkie głośniki w aucie nadal będą grały? (dla przykładu w b5 wyłącza się przód, bo zasilany jest osobnym BOSE'owskim klockiem.

btw moja jednostka w boczku z tyłu nazywa się 4G0035053

Zgodzicie się chyba, że montaż subwoofera podpinając go pod sygnał z tylnych głośników nie wniesie do nagłośnienia czegoś szczególnego, bo one przecież sygnał do nich też jest obcięty... Będzie to samo tylko z głośniejszym, bardziej przeciągniętym bum.

Z góry dziękuję za zainteresoawnie tematem.

Edytowane przez abadaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...