Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy! Brak mocy, Epc, kontrola trakcji, 1.8 Tfsi CABB


Pszczula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, ten temat był już poruszany ale u mnie jest nieco inaczej, Znalazłem dwa takie same problemy, ale jak ktoś rozwiązał to już sie tym nie podzielił.

A wiec.. Od pół roku borykam się z problemem że moje Audi traci moc. Odpala normalnie jedzie jak by nigdy nic a tu nie oczekiwanie zaczynają piszczeć i świecić kontroli EPC, kontrola trakcji i parking break malfunction. Po czym kręci sie tylko do 2.5 tys obrotów, predkość max 125 km/h. Zdaża sie to różnie raz co 10 km a nie raz 500 km spokoju. A Check już swoją drogą raz swieci raz nie. Zauważyłem że dzieje sie to częściej podczas delikatnego hamowania lub na wybojach. Ale też zdarza sie np. podczas postoju na światłach jak samochód nie wykonuje żadnej czynności. Przed pojawieniem sie blędu samochód z opóżnieniem reaguje na gaz, łapie dopiero po 3-5 sekundach. później ciągnie normalnie zmiana biegu i znowuu Mółł..... i wkońcu pojawia sie błąd i 2,5 tyś obrotów max. Wyłączenie zapłonu leczy jego dziwną chorobę ale tylko na chwile.

Chłopaki/Dziewczyny może mieliście taki problem, Prosze o pomoc bo już rozkładam ręcę. Nie wieże już mechanikom już wymienione pół samochodu tylko że po wyjeździe za brame warsztatu problem wraca. U jednego pokazywało błąd klap, zostały umyte w ultra dzwiekach i wymieniony jakiś czujnik, pozniej pokazało błąd przepustnicy lub pedału, To i to zostało wymienione, później turbina poszła do regeneracji i przy okazji czujnik podcisnia został wymieniony, nastepnie w kolejce były swiece i cewki i jeszcze były robione jakieś rzeczy ale już nie trzyma mi sie głowy.....

Jeśli któraś odpowiedz mi pomoże, stawiam litre :D

Pozdrawia TOBIASZ

A4 B8 1.8 TFSI 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...