Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śląski Wagon czyli Opel Vectra C FL by Venom


venom171

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim, znowu wracam, w nowym wydaniu, całkiem odświeżony jak powietrze po Ambi Pur(rze) :D tym razem z czymś zupełnie innym, z innej beczki, majteczki w kropeczki i takie tam. :D Chwilowo opuściłem grupę VAG z bólem serca z przyczyn ode mnie niezależnych więc musiałem zmienić dupowóz na coś tańszego, tymczasowego, przelotnego i ulotnego jak ulotka. :D :D Po sprzedaży A4 ciężko było znaleść mądre auto, szukałem długo a4 b6 w TDI ale na rynku większość to perełki od handlarzy z przelotem 150 tyś, w stanie igła, tylko lać i jeździć - oczywiście na miejscu okazywało się, że auto np. ma wspawaną maskę od kamaza, drzwi od poloneza a klapę od jelcza, lecz w oczach handlarza cud, miód i orzeszki, ale, że człowiek nie ma już 20 lat i kręconych włosów na jaj,,,ch to pytam:

"Panie ma to auto jakieś minusy?"

"Tak tylko ten na akumulatorze", :D:D, :x no to jadę dalej z tym koksem i pytam:

"Mogę podpiąć kompa w celu sprawdzenia błędów?"

"Panie, jak poprzednik kompa podpiął to mu windowsa zaktualizował" :dostal:

Po tych wszystkich ekscesach postanowiłem, że skoro nie ma nic mądrego to trzeba szukać czegoś innego, ale równie przestronnego i pojemnego - jak wagon na węgiel, jak auto pogrzebowe z zakładu pogrzebowego "Radość", jak taca Ojca Rydzyka po rencie staruszek 10 -każdego miesiąca i po krótkich a zarazem długich oględzinach wybór padł na....... uwaga........... uwaga....... zamykamy oczy....... odliczamy.........3..........2........nie podglądamy…… Pani w pierwszym rzędzie zamyka oczy…….1............ BADUM TSS

OPEL VECTRA C Combi - czyli największy niemiecki dyliżans z bagażnikiem mieszczącym 2 łodzie pełne uchodźców wraz z bagażami -> wiem, wiem, hejt w Waszych głowach gra Wam pieśń „Niech me palce pojadą po klawiaturze i wyplewią tą siłę nieczystą, która omamiła jego umysł i zmusiła go do kupienia TEGO CZEGOŚ, ale mimo wszystko muszę powiedzieć, że auto naprawdę daje radę i jest w stanie zadowolić mnie każdym wspólnie pokonanym kilometrem o ile zechce odpalić. No to może kilka konkretów na temat auta, wyposażenia, poprzednich właścicieli -> powiem tak, niemiec płakał jak sprzedawał, do teraz dzwoni raz w miesiącu żeby posłuchać silnika bo serce mu pęka z tęsknoty. :D

No więc Panie i Panowie, babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz wszystkie istoty żyjące na tym świecie, te planowane jak i nie planowane, dzieci Maryi, harcerze, Gendery i inne bajery, czas opisać mój dupowóz:D

Pacjent Opel Vectra C 1.9 CDTI – piekielne niczym ogień z Mordoru 120 Koni Mechanicznych oraz siejące postrach w mojej wsi 280Nm które powoduje iż pewne miejsca stają się mokre u gimnazjalistek pracuje pod maską Śląskiego Wagonu na Węgiel. Rocznik 2006 modelowo 2007, nie bity, nie katowany, jeżdżony tylko do tesco i biedronki w dni pełne promocji oraz tuż przed świętami po 250 kg karpia dla całej wsi, ale tylko po karpia – resztę zimy niemiec wietrzył auto po aromatach rybnych aż do wiosny choć rozważał temat przerobienia auta na konserwę rybną. Wyposażenie jest całkiem zacne jak na ten model – ma wszystko co może mieć współczesne auto – jest niczym wisieńka na torcie – ma silnik, 4 koła, corbotronic przód i tył – jest to nowoczesna technologia umożliwiająca otwieranie szyb w drzwiach dzięki umiejętnej współpracy 50 mięśni ludzkich połączonych z ośrodkowym układem nerwowym, jest też bagażnik dzięki któremu mogę otworzyć firmę przewożącą przedmioty, rzeczy i osoby ponadgabarytowe jak np. teściowa, szafa, zmieści się fiat 126p, fiat uno i fiat seicento więc jeśli komuś zepsuje się tego typu samochód piszcie na PW a przewiozę wasz samochód z Wami wewnątrz do waszego domu. Kolejnym ogromnym atutem tego auta jest radio które wspaniale wyśpiewuje niemieckie szlagiery które są miodem dla uszu, jak piejący kogut o 5 rano budzący właściciela w niedzielę po tygodniu ciężkiej roboty w polu. Kierownica posiada wspomaganie ułatwiające skręcanie choć przy przewożeniu ostatnio tony węgla w bagażniku nawet z nim wydawało się to trudne. Niemiec wspominał też coś o climatronicu dwustrefowym – choć uczulał aby obchodzić się z nim ostrożnie – mówił, żeby poczuć dobro jakim jest climatronic trzeba opłacić kolejno pierwszą i drugą strefę, więc biorę kilka OJRO bo mój dyliżans nie ma wbudowanego bankomatu i kantorka jak to mają inne bardziej wypasione modele i wrzucam je w to miejsce nad radiem przypominające wejście na płyty CD – zamykam oczy i już po chwili czuję ten powiew – chcę aby ta chwila trwała wiecznie – aż tu nagle czar prysł –jebudup - z nawiewów niczym Filip z Konopi wyleciał piękny zapach obory w której Vectra była garażowana, kilka piórek od kur, 2 jajka, trochę siana i kawałek gumowca od Niemca. Pomyślałem sobie a chyba gościu nie odgrzybił w zeszłym roku. Akumulator w najlepszej kondycji posłuży jeszcze jakieś 3 odpalenia przy – 1 st. C i wyzionie ducha, ale kuracja napięciowa dr. Prostownika powinna temu zaradzić zgodnie z zaleceniami poprzedniego właściciela. Przednie światła są odmiennej orientacji i zwane potocznie BiŚwiatłami, jako że jestem człowiekiem z natury otwartym i wyrozumiałym postanowiłem je zaakceptować choć jakość ich świecenia pozostawia wiele do życzenia można powiedzieć, że bardziej oświetlają bezchmurne gwiaździste niebo wyprowadzając łunę światła gdzieś 2,5 m nad jezdnię niż sama drogę. Oczywiście auto zadbane, zalewane zużytym oleje z ciągnika URSUS po 3 wykopkach, filtry wymieniane regularnie co 100 tyś, rozrząd jeszcze od nowości gdyż nie daje żadnych oznak zużycia prócz naciągniętego paska jak stringi zapaśnika sumo, rolek które są w stanie idealnym ->świszczą jak świerszcze w gorącą letnią noc, pompa wody wymieniana na tą zanurzeniową z castodramatu.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, cieszę się każdego dnia z mojego WęgloWozu i polecam wszystkim zastanawiającym się nad kupnem podobnego auta. Mam nadzieję, że opis się podobał, oświadczam, że przy tworzeniu tego opisu nie ucierpiała żadna ludzka istota, zwierzę, foki na Grenlandii, niedźwiedzie w Kanadzie itp. Opis ma charakter czysto humorystyczny i ma pokazać, że można też prowadzić na forum tematy z jajem, z dobrym smakiem jak np. jajko z majonezem i nie ma za zadanie nikogo urazić w aspekcie psychicznym, fizycznym, mentalnym, seksualnym i każdym innym.

A teraz tak na poważnie, raz jeszcze, mój nowy nabytek z zeszłego tygodnia Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI, 120 KM i 280NM, rocznik 2006 modelowo 2007, przebieg 238 tyś i wciąż rośnie. Auto posiada następujące wyposażenie:

-reflektory bixenonowe skrętne z samopoziomowaniem oraz funkcją doświetlania zakrętów światłami przeciwmgłowymi

-fotele w pełnej elektryce, skórzane, z pamięcią ustawień, regulowanie elektryczne odcinka lędźwiowego, podgrzewane i wentylowane przednie siedzenia

- atermiczna szyba przednia

- podgrzewana kanapa tylna

- czujnik zmierzchu

- czujnik deszczu

- radio Twin dla tylnych siedzeń z wyjściem słuchawkowym

- czujnik jakości powietrza

- bluetooth z funkcją wybierania głosowego

- roleta bagażnika pionowa i pozioma

- klimatyzowany schowek

- podgrzewane spryskiwacze

- czujniki ciśnienia w kołach (TPMS)

- podłokietnik przód i tył

- tempomat

- trójramienna kierownica w skórze z multifunkcją

- fabrycznie przyciemnione szyby z tyłu

- clh i drl

- wewnętrznego lusterko fotochromatyczne

- czujniki parkowania tylne oraz przednie

- elektryczne lusterka zewnętrzne, podgrzewane, fotochromatyczne lusterko kierowcy, składane itp.

- elektryczna klapa tylna (super patent zamykania klapy guzikiem na klapie) itd.

Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony, stosunek ceny do ilości wyposażenia sprawiła, że polubiłem i zdecydowałem się na to auto, rozum wygrał z sercem które nadal jest z audi i taki właśnie jest zamiar powrotu do audi za rok czy dwa które bije na głowę opla. Zawieszenie bardzo przyjemne, amortyzatory KYB dają radę i naprawdę fajnie tłumią nasze drogowe niedoskonałości, do auta powoli się przyzwyczajam, na duży minus wyciszenie komory silnika, silnik jest głośny ale to ogólna wada tych silników, jakość plastików dużo gorsza od audi, zresztą co tu porównywać ;). Poniżej kilka zdjęć Śląskiego Wagonu :D

rgcq1cQ.jpg

pVn5pUc.jpg

ox3TP5r.jpg

JRuiujh.jpg

GiyyuZR.jpg

zrb5dDg.jpghzZYdLc.jpg

Po zakupie od razu postanowiłem wziąć się za podstawy, które zawsze się robi po kupnie samochodu, czyli wymiana filtrów, oleju i rozrządu. Choć rozrządu sam się nie podejmę to olej i filtry wymienione dzisiaj, spójrzcie sami jak wyglądają czasem auta od „fake pasjonatów”

1hGnRUC.jpg

A poniżej na 1 zdjęciu filtr oleju zaś na 2 filtr paliwa a na 3 miejscu plasuje się filtr powietrza

1mOIjnB.jpg

eoV9mRS.jpg

oKSpTY7.jpg

Naszczęście wszystko dzisiaj wymieniłem, zastosowałem płukankę silnika millersa oraz zalałem silnik Millersem który moim zdaniem póki co jest lepszy od Motula. Silnik chodzi znacznie ciszej, pracuje równiutko, kuracja filtrowa odnowiła serducho Vectry.

W środę oddaję auto na wymianę rozrządu, w planach mam:

1. Większe koła na lato

2. Zhamowanie Ślaskiego Wagonu aby ocenić kondycję silnika

3. Delikatny program

4. Detailing zew. i wew.

5. Czyszczenie EGR itd.

6. Lać, jeździć i cieszyć się autem.

Nie wiem jeszcze co tam idzie wymodzić, zaznajamiam się powoli z forum Vectry na której jest masa tutoriali, opisów, pomocnych linków itp.

Niebawem nowe zdjęcia, nowe opisy, nowe zdarzenia, tak aby temat Wam się podobał a jednocześnie opisywał historię auta w moim posiadaniu. :)

P.S.

Humorystyczny opis auta jest opisem moim prywatnym, bardzo proszę nie kopiować oraz rozprowadzać po portalach społecznościowych, humorystycznych itp.

Edytowane przez venom171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ona ma z OPC ? niepełny tylny zderzak , niepełny przedni zderzak oraz brak grilla OPC ;) progi też widać, że jest to czyjaś fantazja ;) o lampach nie wzpomnę :P

Pozdrawiam jako właściciel również Viki ;)

13335554_1104175139647963_77647909001767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś vectre c 2.0t w pakiecie opc line 2

Pakuj fotele recaro

d305f52688a2e05a.jpg

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy silnik do vectry c to 2.0t

No tak racja, ale jednak mam trochę km do pracy więc musiał wpaść klekot, 120 KM daje radę ale powoli myślę o programie na początku przyszłego roku w Dynosoft.

Przedewszystkim fantastyczny opis, gratulacje auta , miałem kiedyś taką z 3.2 V6

Dzięki wielkie, opis miał rozbawić i wkręcić w temat mam nadzieję, że działa. :D

co ona ma z OPC ? niepełny tylny zderzak , niepełny przedni zderzak oraz brak grilla OPC ;) progi też widać, że jest to czyjaś fantazja ;) o lampach nie wzpomnę :P

Pozdrawiam jako właściciel również Viki ;)

13335554_1104175139647963_77647909001767

No do OPC troszeczkę mu brakuje ale plany są więc kto wie, może wpadnie wszystko w OPC. :D Twoja ładna, pozazdrościć :D

Bravo za genialny opis- vectry mi się zle kojarzą: - ))))

Mi też, ale fajnie działa przód auta jak wszyscy uciekają z lewego pasa bo widzą przód od vectry i myślą, że panowie policjanci jadą. :D

Miałem kiedyś vectre c 2.0t w pakiecie opc line 2

Pakuj fotele recaro

d305f52688a2e05a.jpg

Póki co moje stołki robią robotę i są wygodne szczególnie po odpowiednim ustawieniu wszystkiego pod siebie i zapamiętaniu przez fotel. :D

Mały UP

Pod ostrzał wpadł zawór EGR oraz przepustnica, wyglądały hmmm jakby to powiedzieć słabo, ale udało się wszystko pięknie wyczyścić. :)

Przed:

zS39Vh4.jpg

SshWdY6.jpg

FY5nvPk.jpg

lCUfHx3.jpg

TW9XcEG.jpg

FR4AoAt.jpg

Po:

0x1wbZR.jpg

4bpGtLu.jpg

Wiki ciągle ma swoje humorki chyba po poprzednim właścicielu który totalnie o nią nie dbał, dzisiaj oświeciła się kontrolka ABS-u, szybka diagnoza OP-Comem i już auto w góre i czujnik w lewym kole wyglądał tak:

T89Djcp.jpg

Przewód przerwany, nie umiejętnie polutowany przez kogoś, bez koszulek termokurczliwych itp. ogólnie totalna kaszana, wszystko oczyściłem, zlutowałem, zakleiłem taśma izolacyjną i po skasowaniu błędu kontrolka nie świeci, usterka naprawiona. :)

Kolejna naprawa w planach:

- tempomat - nie włącza się - najprawdopodobniej czujnik pod pedałem

- czyszczenie kolektora ssącego

- demontaż czujników parkowania i przywrócenie ich do życia jeśli będzie to możliwe bo kilka nie daje oznak życia

- naprawa spryskiwacza reflektora przedniego - nie wysuwa się i nie myje reflektora

Walczymy dalej, oby humorki już jej przeszły. ! :D

7

Edytowane przez venom171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tempomatu wywalalo by Ci usterkę czujnika bądź sprzęgła bądź hamulca. U mnie pomogło czyszczenie manetki od tempomatu okazało sie że ścieżki zaszły syfem :)

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest usterka czujnika pod sprzegłem, jutro rozbieram osłonę pod kierownicą, na vectra forum mowią, że często odginają się tam jakieś blaszki w tym czujniku lub mógł paść całkowicie. Manetka sprawna sprawdzona op-comem, reaguje za zał/wył oraz ten przycisk z tyłu. Ale dzieki za rady i do zobaczenia na trasie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest usterka czujnika pod sprzegłem, jutro rozbieram osłonę pod kierownicą, na vectra forum mowią, że często odginają się tam jakieś blaszki w tym czujniku lub mógł paść całkowicie. Manetka sprawna sprawdzona op-comem, reaguje za zał/wył oraz ten przycisk z tyłu. Ale dzieki za rady i do zobaczenia na trasie. :D

to zmienia postać rzeczy. pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...