Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Badanie geometrii pojazdu- prośba o interpretacje wyników


baloquattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Proszę o interpretację wyników geometrii pojazdu. Po ustawieniu auto nadal skręca w prawo po puszczeniu kierownicy, jedzie na wprost przy delikatnym skrecie w prawo, przy ustawieniu na wprost skreca w lewo. Auto miało przygodę z krawężnikiem prawym przednim kołem, wymieniane były elementy wielowachczowego zaiwszenie przód tuleje banany (Lemforder), tuleje tylne wózka silnika, robiona była bieżność, ale rzekomo zapieczony był prawy drążek kierowniczy i odkrecili kierownice delikatnie w prawo aby ustawić zbieżność :angry: Niepokoją mnie przesunięcie kół na osi, różnica rozstawu kół na osi (z Elsy wnika, ze różnica rozstawu kół przód/tył jest 7mm) oraz nierównoległość osi. Może ktoś wie czy mechanik odkręcając wózek silnika mógł tak znacznie przestawić geometrie ? (tuleje w wózku silnika są owalne). Poniżej link do wydruku z geometrii.

o590wQ.jpg


Przy skręcie w lewo, prawe koło trze o podłoże. Wczytałem ze może to być skrzywiona/zwichrowana zwrotnica. Dodatkowo w wynikach geometri paramter: przesunięcie kół osi przod 3mm tył -2mm oraz różnica rozstawu osi 14mm, z elsy wnika ze róznica przód i tył jest 7mm. Czy wychodzi, ze kolo przetnie jest przestawione na zewnątrz kolo o 7mm ?

Edytowane przez baloquattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wydruk do ręki to trzeba było wypytać na miejscu typa czy wszystko jest jak należy.  Jeżeli wątpliwości pojawiły się później, bierz papier i jedź niech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...