Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C5 AYM nie odpala - brak komunikacji z pompa


ZnK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

potrzebuje pomocy przy a6 c5 Avant z silnikime AYM.

Po krotce opisze swoj problem, mam nadzieje ze ktos mi pomoże.

Po dłuższej jeździe odstawilem auto na parking, nastepnego dnia rano juz nie odpalilo.

Vag pokazał mi błąd nastawnika - uszkodzony, auto po dluższym kreceniu zalapywało ale silnik mial 500 obrotów, nierówna praca, dymienie. Wyczytałem aby sprawdzic na dawke nastawnika. przy 85*c bylo ok 4

Przy dodaniu gazu auto wkrecało sie na max 950 obrotów.

Nastepnego dnia postanowilem sprawdzic czy nie ma syfu w baku i czy pompka z baku podaje paliwo. Paliwo czyste, pompka podaje (filtr paliwa wymieniony 3 tygodnie temu)

Dzis rano jako ze auto odpalało chciałem powoli pojechac postawic auto do mechanika. Ku mojemu zdziwieniu auto odpalilo po nocy bardzo ladnie, lecz praca silnika di uzyskania ok 40*c bardzo nierówna. Jak juz silnik sie nagrzał to na biegu jałowym chodzilo bardzo równo. 798 obrotów i tak trzymało , dawka nastawnika przy 75*c ok 6-7. i niestety auto zgaslo. Po podlaczeniue vaga pokazało brak komunukacji z pompa wysokiego cisnienia błąd 1318. Błędu nie można wykasować. Auto kreci ale nie odpala. błąd nastawnika znikł.

Jako, że jestem ze Szczecina i nie mam zbytnio rozeznania w mechanikach bardzo prosze o jakies wskazówki do kogo mozna odstawic auto. Lub ewentualnie kto może pomoc?

Mialem zamiar wymienic nastawnik po pierwszych błedach ale obecnie pokazuje brak komunikacji z pompa stad nie chce robić metody - może się uda jak cos wymienie.

Do feralnego dnia auto uzytkowane na codzien, bez wiekszych problemów. Jedyne objawy to przy lekkim mrozie -2*c dluzej krecil po czym odpalał. Jednak tego dnia bylo 8*c

Czy ktos posiada może namiary na kogos kto mogłby pomoc lub ewentualnie nakierowac na mechanika/warsztat ktory nie skroi za naprawe pompy vp44 jesli padł sterownik.

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...