Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AFN


Marek.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupiłem tydzień temu (500 euro) pieknego avanta kolor LZ5T pakiet S4,1.9 TDI AFN 110km.r prod 1997 jak zapewniał niemiec (znajomy) alles is ordung.

przyjechałem do polski zarejestrowałem .Noi sie zaczeło wartości z klimatronika

4.3

9.7

11.7

18.3

50.3

temperatura na 49 i 51 w czasie jazdy 90 i 90 st celcjusza

klima jak i manual na HI i jest chlodno w aucie .wiem ze temat poruszany wielokrotnie ale nic nie wzkazuje na uszkodzenie nagrzewnicy oba weże gorące ,termostat działa,temperatura na silniku i płynu chłodzącego poprawna.W zbiorniku wyrównawczym plyn jest chłodny po przejechaniu 20km/mróz -13st.wzkaznik temp zewnetrzej dziala poprawnie.klapka zimno cieplo dzila bo jak przelacze z HI na low jest roznica i słychac jak klapka sie przełacza (moze nie całkowicie?)

Może chłodnica nie ma poprawnej drozności?

pytanie do kolegów z forum czy przy takich w/w błedach macie podobne problemy z ogrzewaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany. Wymieniłem czujnik G89. wszystkie błedy w/w znikły.klimatronik wzkazuje 0.Stary czujnik dostał delikatnie młotkiem i odziwo zaczoł prawidłowo działac (bedzie na zapas)

Nastepnie wykonałem płukanie nagrzewnicy . 10 l octu.Czyli odpinamy węze od nagrzewnicy  itd sposób tu opisywany na forum. Wlałem do nagrzewnicy 1l goracego octu (1h) i znowu .i tak cały dzien .Wyleciały ogromne ilosci kamienia ,rdzy , po podłączeniu do kranu w celu przepłukania leciał żur.:D.poskładałem ,odpowietrzyłem.Teraz z nawiewów leci gorące powietrze nawet parzy bym mógł powiedziec,klimatronik działa jak należy.:banan:.Czyli na moim przykładzie za błedy

4.3 ,9.7,11.7,18.3,50.3 był odpowiedzialny czujnik G89. i brak drozności nagrzewnicy.

 

 

 

Edytowane przez Marek.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...