Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI - kabel VCDS 12.12 - problem z linią K


bexim

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam mały problem z kablem [od ryżowych przyjaciół]. A mianowicie HEX+CAN na USB. Jeszcze dwa tygodnie temu działał w 100% - mogłem podejrzeć zarówno silnik jak i np. radio (A4 B7 2006r). W ubiegłym tygodniu diagnozowałem Skodę Octavię 2011r kolegi. Mam wrażenie, że od tamtego czasu nie działa linia K w tym przewodzie. Nie mogę się w swoim Audi połączyć z radiem, czujnikami parkowania itp. Dodam, że mam stary kabel KKL i on się łączy bez problemu z tymi sterownikami.

Co może być przyczyną? Jak podłączam na sucho przewód do laptopa, świeci się czerwona dioda. Po odpaleniu VCDS 12.12 i testowaniu przewodu (mruga dioda) - komunikat "k short to ground", "can not ready". Po podpięciu do auta test mówi, że wszystko jest OK (zarówno CAN jak i linie K). Gdy próbuję połączyć się z radiem, wyświetlacz mignie 3 razy "diagnose" i program wyrzuci błąd. Przy KKL nie ma żadnego problemu.

Czy ten przewód jest uszkodzony? Gdzie szukać przyczyny? Sterowniki instalowane zgodnie ze sztuką - przed podłączeniem przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...