Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja turbiny, hybryda, błąd sterownika


ADeK

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję pomocy.

Wczoraj wracałem do domu i zauważyłem, że turbina daję dziwny dźwięk. Kiedyś jak się dało po gazie to było ja delikatnie słychać jak "ciągnie" teraz jak wracałem dałem bardziej w gaz to dźwięk był taki dziwny jakby falowanie dźwięku.

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczęła mi mrugać kontrolka od świec żarowych i auto straciło moc. Przejechałem tak chwilę i zaraz były światła więc dojechałem zatrzymując się i auto zgasło. Odpaliłem, ale kontrolka dalej mrugała i dalej brak mocy.

Dziś poszedłem sprawdzić ewentualne błędy i pokazały się 2, 000565 się skasował, a 013128 został. Pomyślałem, że odpalę silnik i zobaczę czy pojawi się jeszcze jakiś błąd. Odpalam i usłyszałem głośny dźwięk metaliczny dźwięk trzaskania się. Dobrałem się do łopatek turbiny i to widocznie ich przyczyna bo widać ślady tarcia oraz trzpień mocowania łopatek wyczuwalnie ma luzy na boki.

Teraz nie wiem czy dać turbo do regeneracji, ale co z błędem sterownika ? bo oni chyba tego nie robią tylko części mechaniczne ? a sterownik i tak musiałbym kupić ? czy kupić całą turbinę po regeneracji (rozumiem, że sterownik to komplet z turbiną?), lub ewentualnie może zakupić jakieś inne turbo mocniejsze potem jechać na program do tunera. Wiem że można przerobić też na hybrydę, ja mam standardową tj. k03 jeśli to dobrze rozumiem ? nr 059 145 715 F. Wiem, że hybryda będzie pasować P&P. Rozumiem, że K03 to standard, K03s i K04 większe mocniejsze i nie podejdzie P&P ?

Proszę o wyrozumiałość gdyż moja wiedza w tym temacie jest nie wielka.

Może  jest gdzieś jakaś instrukcja jak zdemontować turbo z auta, żeby mieć chociaż podgląd co i jak.

Dodałem zdjęcia błędów oraz numeru turbiny i jak na tą chwilę wyglądają łopatki.

Proszę o wyjaśnienie i poradę znawców tematu co najlepiej zrobić w obecnej sytuacji.

Pozdrawiam, ADeK :hi:

1.jpg2.jpg

20170415_191642.jpg

20170415_191514.jpg

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...