Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa kieszeni uchwytu na Kubek


BlackHazelAudi

Rekomendowane odpowiedzi

Masz uszkodzoną kieszeń ? nie otwiera się ? a może się nie chce zamknąć do końca ?

przyczyny mogą być różne np gdy możesz zamknąć uchwyt ale nie do końca prawdopodobnie poszła ci sprężyna z rolką (wyłamała się z zaczepu i leży na samym końcu koszyczka )

mam dla ciebie pomoc byś mógł naprawić swój uchwyt i uniknąć dodatkowych kosztów poprzez kupno nowego

a więc zacznijmy !!!! :D

 

Co nam będzie potrzebne:

-cieńki płaski śrubokręt ( najlepiej 2 takie same)

-kawałek blaszki może być kwadrat o minimalnej grubości 0.2mm (zaraz wyjaśnię dlaczego) o wymiarach 20x10

-kombinerki małe lub pęseta

-nożyczki do ucięcia blaszki

-browarek ;)

- i oczywiście chwila cierpliwości :D

 

Ruszamy !

 

Najpierw musimy się dobrać do kieszeni

w poliftach jest to bardzo proste..

wystarczy zdjąć najwyższą ramkę gdzie znajdują się awaryjne,można ją wyjąć poprzez wyciągnięcie zaślepki klawisza i lekko bez mocnego wysiłku powoli próbować wyciągnąć. Zaczepy powinny puścić niestety wiek auta może skutkować wyłamaniem kilku zaczepów jest ich 6 wiec jeżeli wyłamie się 1 lub 2 to bez paniki ( Zawsze można je przykleić znowu kropelka :D )

Jeżeli wyjęliśmy już ramkę ukaże nam się kieszeń i jej zaczepy, podważamy je do góry śrubokrętem i ciągniemy szufladkę jeżeli mamy już ją w rękach odpinamy podświetlenie (jeżeli takowe posiada ) i tak :

jest tam takie koło zębate koloru żółtego wciskamy je powinno wyskoczyć odkładamy na razie na bok

następnie rozsuwamy szufladkę do końca i wyciągamy z koszyczka poprzez odgięcie  śrubokrętem jedynej blokady by kieszeń nie wypadła i odkładamy na bok !!!!(WAŻNE JEŻELI PODCZAS WYJMOWANIA MECHANIZMU WYPADNIE WAM ROLKA OSOBNO I KAWAŁEK BLASZKI ZWINIĘTEJ TO NAŁÓŻCIE TA BLASZKĘ NA ROLKĘ I ODŁÓŻCIE NA BOK

 

TERAZ ZAJMUJEMY SIĘ KOSZYCZKIEM

PRZYGLĄDAMY SIĘ KOSZYCZKOWI I PATRZYMY NA SAM POCZĄTEK KOSZYCZKA POWINNO TAM BYĆ TAKIE WCIĘCIE (PRAWDOPODOBNIE SIĘ WYŁAMAŁO I ZOSTAŁY NIE WIELKIE KAWAŁKI :( )

ALE JEST NADZIEJA :D tu swoja role odegra blaszka która wskazałem wyżej ucinamy ją na szerokość 16,35 mm (jest to ważny wymiar nie może on być ani mniejszy ani większy gdyż musimy zrobić tam pasowanie ciasne praktycznie klin a drugi bok musimy sb wg uznania przyciąć najlepiej to zrobić na sam koniec jak wszystko będzie złożone :

Operacja kieszeni :D :

Pierw wkładamy sprężynkę z rolką tak by się mogła rozwinąć do środka koszyczka  zaczepiamy jakoś o te wyłamy jej końce ząbkowe (zapewne bd wypadać ale spokojnie bądźcie cierpliwi) postarajcie się nad ta blaszkę do tej szczelinki włożyć tą blaszkę która przycięliście (Będzie on stanowiła w pewnym sensie blokadę przed wyskoczeniem sprężyny ) pęsetą lub kombinerkami i dociśnijcie ja do samego końca szczelinki.

Jeżeli już mamy to zrobione bierzemy teraz do reki mechanizm uchwytu i wkładamy tak by rolka weszła w wycięcia na mechanizmie wkładamy do środka zamykamy szufladkę wkładamy to żółte kółko w jego miejsce podłączamy lampkę podświetlenia wkładamy z powrotem do miejsca skąd wyjęliśmy cała szufladkę dokładnie wciskamy ja tam by zaczepy złapały zakładamy ramkę i zaślepkę klawisza i proszę bardzo nasz uchwyt na kubek w polificie znów się otwiera i zamyka :)

skąd wiem ze to bd działać ? sam dziś to zrobiłem i wkońcu znowu wygląda tunel jakby dopiero co został nowy wstawiony :)

ps. grubość blaszki musi byc minimum 0,2 ale nie większa niż 0,3 gdyż jedynie taka blaszka zmieści się wraz ze sprężynką  i będzie wytrzymała (najlepiej wyciąć takie coś można z taśmy do szczelinomierzy :) )

w przed lifcie musimy zdjąć praktycznie całą maskownice tunelu zaczynając od popielniczki którą trzeba wyjąć i wykręcić śrubki nie będę się rozpisywał na temat przedlifta bo widziałem ze jest już taki opis  :)

i na sam koniec życzę wam Powodzenia :) i szczęśliwej majówki :D

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...