Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

skacząca temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim.


Mam dość dziwny problem. 
Moje Audi to A4 B5 98r. 1.9Tdi przed liftem.
Problem jest taki i pojawił się dzisiaj :


Jechałem autostradą ok 110-120 km/h , temp silnika 90C i wszystko ok, nagle powoli wskazówka zaczyna się podnosić i ledwo idzie do drugiej kreski czyli 95C. Zwolniłem , zjechałem z autostrady i podjechałem w miejsce gdzie mogłem zobaczyć czy coś nie cieknie. Do tego miejsca miałem kilka km a temp zaczynała spadać i stanęła na 90C...
ZOstawilem auto na 10 min wyłączone , sprawdzałem i nie znalazłem żadnych wycieków pod silnikiem. Pojechałem do domu, temp była 90C , dopiero po ok 5 km znowu się podniosła na 95C , zawróciłem i udałem się do znajomego mechanika , miałem do niego ok 10 km i do tego czasu temp spadła na 90C.
Po bardzo wstępnej diagnozie mechanik stwierdził że wiatrak może nie wyrabiać i późno wchodzi na drugi bieg - jeśli dobrze zrozumiałem. Kazał mi troszkę pojeździć na drugim biegu włączonej klimy ( klimy w sumie nie nabijałem ale mam klimatronika ) . Zrobiłem w ten sposób 15 km i wszystko ok. Mówił też że może termostat pada ale mam mu dać znać gdy dalej będzie problem.


Chłodnice mam nową, wycieków nie ma, płyn był cały czas.
Usterka jest ciekawa bo wskazówka po kilku km podnosi się i spada po kilku km.


Co o tym myślicie ?

Opublikowano
Dnia 31.05.2017 o 16:58, outmc1985 napisał:

Usterka jest ciekawa bo wskazówka po kilku km podnosi się i spada po kilku km.

To znaczy że jak nagrzewasz samochód jadąc, wskazówka załóżmy łapie 65 i raptem spada na 60 z powrotem ? Jeśli tak to możesz jeździć, być może licznik zaczyna się psuć. Moim zdaniem jak nic się nie dzieje to jeździj i obserwuj sytuacje... u mnie auto po 2 tyg. postoju i ruszeniu w trasę raptem pokazało na blacie 120 st. zwolniłem 110 st. wrzucam na luz cisza auto pracuje nic się nie gotuje... przyspieszyłem na długiej prostej 90 st. zwalniam znów w górę... na drugi dzień już wskazówka się nie podniosła i winą okazał się licznik... choć stawiałem na czujnik temperatury.. obserwuj podczas jazdy co się dzieje i sam znajdziesz odpowiedź... bo takich tematów jak twój jest sporo i często koledzy z forum nie wróżą z fusów i nie powiedzą ci że to na 100% to, bo przyczyną może być czujnik temperatury, licznik,  (może) termostat i wiele wiele innych także obserwuj podczas jazdy i w razie nowych podejrzeń pisz. Pozdrawiam ;) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.