Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Ważne pytanie odnośnie montowania innych wałków rozrządu w 1.9 TDI PD


kociu84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Forumowicze mam pytanie ,ponieważ ciężko znaleźć jednoznaczna odpowiedz.

Czy montował ktoś z Was w silniku 1.9 TDI brb 116 czy bke 115 km lub może w jakimkolwiek 2.0 TDI 8v inne walki rozrządu niż są zalecane w etce czy innych informatorze związanym z waszym konkretnym silnikiem ? 

Usuwając DPF programowo i fizycznie omijamy fazke w krzywdę od pompek. Ale co z krzywkami na popychaczy ??? W etce nr wałków są różne , firma w Łodzi która produkuje walki twierdzi że się różnią kontem krzywek na popychacze, w audi mówią że skoro nr części inne to może się różnić. Jedni twierdzą że są takie same , inni że się roznia.

Czy ktoś z was montował inne walki ( nie te oryginalne z numerami pod dany model ) do swojego auta i chodziło to normalnie tzn nie kopcil, nie drgał , nie walił dymem z bagnetu,spalanie nie wzrosło ???? 

Proszę o pewne wypowiedzi bo szczerze mówiąc idzie zglupiec od tych wszystkich opinii ?

Ja właśnie podejrzewam że u mnie jest inny wałek . 

Ps czemu w tym samym sklepie do 2.0 wałek ruville pod DPF kosztuje no 1000 zł a do brb 1700 i ma inne nr. Podobnie z innymi markami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki mogą się różnic materiałem, z którego są zrobione. Stalowe będą drogie, odlewy tańsze.

Z tego co mi wiadomo BKE ma wałek AF, BRB AF lub AH. W 2.0TDI 8V montowali już tylko AH

Czy są zamienne z tymi od AWX\AVF - nie mam pojęcia. Mechanicy twierdzą że nie, bo sterownik silnika ma w mapach zakodowane dodatkowe wtryśnięcia paliwa, które mają za zadanie poprawić jakość spalin. 

Zauważ, że według katalogu, taki AWX 130KM EURO 3 ma mniejsze spalanie i wydala mniej dwutlenku węgla niż BKE\BRB EURO 4 bez DPF. 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a4/b6/sedan/silnik-diesla-1.9-tdi-pd-131km-2000-2004/

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a4/b6/sedan/silnik-diesla-1.9-tdi-pd-116km-2004-2004/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy nie mam czasem walka od 130 km.  Niestety jest to ruville a po zdjęciu koła nie widać żadnych nr części ? Co do map w sterowniku racja ale skoro mam wyłączone dotrysk paliwa czyli usuniętego DPF fizycznie i z komputera to niby powinno być ok . Tzn tak słyszę i czytam ale nie mam pewności.  

Edytowane przez kociu84
Ps brb ma dwa rodzaje . Ale w brb bke bpw BGW BHW występuje również af . Tak wynika z etyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś od strony pompy vacum? wydaje mi się że widziałem taki wałek i miał oznaczenie AF na jednym z końców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ponieważ kolega zdejmował mi tylko przód do podejrzenia za co nie płaciłem . Podejrzenie od strony pompy wiąże się z jego wyjeciem jeśli się nie mylę ...

Edytowane przez kociu84
Ps ten co mam zalozony to ruville
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie zdjęcia takiego wałka, będziesz wiedział czy tam jest ten numerek..
Zastanawiam się czy po wyjęciu vacum było by coś widać.. hmm
Miejsca tam niewiele..


Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...