Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Pzu zaniżył szkodę na nowym aucie.Co sądzicie o firmie D.A.S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Maiłem kolizje wczoraj drogową na autostradzie A4, kierowca tira uderzył mnie i próbował zwiać z miejsca wypadku, tak mnie uderzył ze obrócił mnie o 180 stopni. Oczywiście jak zwykle brak świadków. Dogoniłem go i zmusiłem do zatrzymania. Facet na początku chciał to załatwić bez policji lecz , cos mi nie grało ,bo niechciał mi pokazać dokumentów, dlatego wezwałem policje. Przyjechali po 20 minutach na syrenie, oczywiście facet się przyznał. Ale do końca nie chciał mi dąć dokumentów:

Policjant powiedział mi że mam się zgłosić po notatkę służbową za 1 tydzień i tam bedę mieć wszystkie informacje, innych informacji teraz mi nie udzieli. Powiedział mi tylko ze jest ubezpieczony w PZU i ze mam spisać tablice i dzwonić do PZU ???? Nic nie dostałem z Policji .Czy tak faktycznie się robi

Byłem na wycenie z PZU

Dali mi 1850zł uwzględniając:

Szpachlowanie błotnika

Wyciąganie błotnika

Malowanie drzwi i zderzaka ,błotnika i dachu

Listwy

Wymiana felgi

Geometria

Klamka z wkładem

Pojechałem odrazu do serwisu audi Bo mam auto na gwarancji raptem ma 6 miesiecy

Błotnika nie da się naprawić,tylko nowy 1450zl neto

Szpachlowanie 980zł neto

Malowanie 4 elementów. 4400zł , malowanie jednego elementu 1100zł neto

Listwy 250zł neto

felga stalowa 174zł neto

Geometria 199zł neto

Klamka drzwiowa + wkład 490zł neto

Łączna wycena naprawy 7943 zł mam ta kalkulacje

Byłem w trzech serwisach blacharski rekomendowanych przez PZU

Błotnika nie da się naprawić,tylko nowy 1450zl neto ( audi)

Szpachlowanie 650zł

Malowanie 4 elementów. 1950zł + prawdo podobnie będzie trzeba malować dach , to tez seat mówił bo kolory mogą się nie zgrać

Listwy 250zł neto ( audi )

felga stalowa 174zł neto ( audi )

Geometria 120zł

Klamka drzwiowa + wkład 490zł neto

Cena łącznie zamknie się w 5 tys.zł

Chce wykonać naprawę na własny koszt serwis sie zgodził bo auto serwisuje za granicą i niema nic do tego. Naprawę wykonam na własny koszt dlatego nie zgadzam sie z wycena PZU , bylem dzisiaj tam to w kurzyli mnie bardzo bo okazało sie że papiery wysłali do innego miasta zgodnie z miejscem zamieszkania.Oki pojechałem tam , tam okazało się że niema od 3 tygodni tych papierów z PZU katowic ze na nowo trzeba je wypisywać Oki ,Dowiozłem im dziś notatkę policyjna.I zostawiłem Pismo że nie zgadzam sie z wystawiona wyceną pojazdu że jest zaniżona.To o dziwo obrazu przyszedl naczelnik i powiedział mi ze nic nie zrobię w tej sprawie , nic nie załatwię a na pismo dostane odpowiedz dziś, i wyślą to pocztą . I podsunoł mi pismo na którym jest było zawarte ze nie będę prowadził żadnych roszczeni przeciwko PZU jak to zobaczyłem to uniosło mnie i potargałem to na jego oczach , wkurzył mnie na maksa. DAS rozpoczoł procedurę twierdząc jeśli mam wycenę z AUDI to tak sumę muszę dostać nie zależnie czy będę mieć na fakturze czy nie.Nie wiem ile w tym jest prawdy , powiedziano mi że mam wsiąść te 1850zł a resztę będziemy się odwoływać .Czy ktoś tu już miał takie problemy i korzystał z usług DAS

Przepraszam za pisównie lecz pisze z Paltopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dziwi mnie to ze przyznali Ci taką małą kwotę odszkodowania .... skoro masz wycenę z ASO to poprostu jedź i zrób to u Nich , FV przedstaw w PZU i nie ma że im coś nie pasuje, zaistniała szkoda, usunołes jej skutkia ONI muszą Ci zwrócic pieniądze!

DAS jest OK tylko ze w tym przypadku co mogą wiecej wskurać ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest mały problem , auto nie bedzie naprawiane w polsce bo jest na polskich tablicach a moja firma ma podpisan umowe z szwajacrskim Audi na naprawy , i tu nie mozna naprawic bez gotowko

no to pogadaj z DAS-em , powinni Ci powiedziec co masz robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kAtowice.27 ja jestem w podobnej sytuacji - wycena PZU 800pln, wycena ASO 5000pln.

właśnie walczę z PZU na papiery ale chyba skończy się w sądzie niestety.

to są jeb.ni złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dostałem z Policji .Czy tak faktycznie się robi

Ja dostałem imię i nazwisko kierującego, nr polisy wraz z zakładem ubezpieczeń.

O notatkę przez telefon zapytał mnie likwidator szkody, to mu powiedziałem żeby sobie sam załatwił bo mnie to nie interesuje. Podobno to obowiązek poszkodowanego, a nie TU.

DAS pewnie wyłoży za Ciebie koszty w sądzie, a może nawet napisze przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Ja z DASu nie mogłem skorzystać, gdyż po zmianie samochodu nie spisaliśmy aneksu w odpowiednim czasie, więc za odwołanie, wpis i zastępstwo procesowe już zapłaciłem.

Na pewno dobrowolnie nie wypłacą za utratę wartości, może po odwołaniu dźwigną kosztorys do części oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście wiedzieli ile żądaj w Szwajcarii za naprawę.

Ale miałem już rożne auta , większość serwisuje za granica i wiem jedno , jest mała różnica cenowa miedzy polska a Niemcami , nie mowie tu blisko granicy npp Monachium , cena była ciut droższa niż w Polsce lecz takie drobiazgi jak ,wymiana wycieraczek, płyn do spriskiwaczy , uzupełnienie klimatyzacji dostaje sie za friko . Duzo brakuje polski serwisom.

Czy ktoś korzysta z DAS ja mam juz rozpocząłem procedurę.

A tak na marginesie zachęcam do wymiany samochodu na nowy ale nie kupujcie w Polsce polecam dalsze karej jak Hiszpania,Mam teraz żywy dowód kupiłem drugi samochód dla siebie Seat Ibiza 2008 1.9 TDI 130KM i dałem z opatami importowymi 42 tys.zł z nawet ubezpieczeniem.Tam np Pasat sedan 1.9TDI kosztuje 55 tys.zl z wszystkim opłatami , Golf V GTI biały 55 tys.zł , Altea Fretrack qatro 200KM diesel 80 tys.zł z wszytki opłatami cen wg kursu 4.15.Bo interesowałem sie tym , jak kupowałem mego.Jest jedna firma w polsce i to na śląsku która ciągnie z tamtad auta. Zaskoczenie było takie że Audi q7 silniki powyżej 4 litra TDI ful wypas z przywiezieniem bo tak oferte dostalem kosztuje 211 tys.zł Wszytskie auta sa nowe na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...