Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ADR 1.8 pomoc w ustawieniu rozrządu.


luk1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od początku. Musiałem wymienić uszczelkę pod głowicą, bo wywalało płyn przez wydech. Oddałem głowice do warsztatu, została zplanowana, wymiana uszczelniaczy I szczelność. Poskładałem wszystko w całość, wszystkie nowe uszczelki I nowe paski. Ustawiam rozrząd patrząc na znaki, wałek rozrządu miał wycięty znak podobnie jak pokrywa zaworow, wałek napędowy urządzeń pomocniczych miał 3 znaki zaznaczone markerem, ale chodzi o wał korbowy, bo jak go też ustawie na znak to wogóle nie można pokręcić silniem ale jak trochę przestawie to już się da. Odpaliłem silnik po lekkiej zmianie I trochę nierówno pracuję i słabo reaguje na gaz i czasem strzela. To rozrząd czy może zapłon. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnij go do warsztatu ! Zapłać parę groszy niech ci ustawią albo niech ustawi ktoś kto nie raz to robił. Kolego jeśli jesteś laikiem nie czepiaj sie takich rzeczy, samemu nie ucz się w takim silniku ustawiać rozrządu... to silnik kolizyjny, już niedawno był taki podobny post... "brak mocy, strzelanie z wydechu po źle ustawionym rozrządzie" i skończyło się na wymianie głowicy bo pogięło zawory ... może będziesz miał dużo szczęścia i pomyliłeś się o 1 ząbek czy 2 to może nic się nie stanie jednakże jeśli nieświadomie pomyliłeś się o większą ilość to możesz otwierać portfel. Jak na razie już nie odpalaj tylko szukaj kogoś kto się na tym zna, to dla twojego dobra, bo sam jestem laikiem, wszystko robie w aucie sam ale rozrządu się nie tykam, bo wiem że łatwo popełnić błąd, jeśli ktoś się na tym nie zna a chce się nauczyć za pomocą internetu albo za pomocą logicznego myślenia, to nie jest dobry pomysł. Pozdrawiam 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...