Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy z pedału sprzęgła.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ponieważ co jakiś czas przy ruszaniu z 1 samochód wpada w dziwne drgania jakby przerywal, czasami nawet zgasnie, dopiero jak czuje że szarpie i dodam więcej gazu to jakoś ruszy. Dodatkowo przy jeździe na 1 i w trakcie wyciskania sprzęgła by zmienić na 2 jest mocne szarpniecie autem ale też nie zawsze. Sprzeglo z dwumasa niby wymienione przez poorzedniego właściciela przy przebiegu 80000, teraz jest 109000. Dodatkowo gdy silnik jest zgaszonym i wciskam i puszczam pedal sprzęgła słychać w nim dziwny odglos( jakby skrzypial) i jeszcze oprócz odgłosu czuć pod nogą jakby 3 uskoki wciskając od góry do dołu( tak się dzieje na zgaszonym) na odpalonym silniku nie czuć uskokow na pedale i w środku nie słychać noc ale znowu na zewnątrz podczas wciskania i puszczania słychać takie skrzypienie. Jako tako odgłosów żadnych nienslychac ani nic jak pracuje silnik na jalowym. Do tego jeszcze czuć że auto drga. Dragalo bardzo i nierownomiernie ale po wymianie poduszek pod silnikiem drga ciągle tak samo, widać jak telefon z uchwytem drga. Co o tym myślicie? Czyżby sprzeglo ? Czy dwumas? Czy szukać przyczyny gdzie indziej?

Nagrałem co słychać, takie tryk tryk i za każdym takim tryk czuć uskok minimalny pedału.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia do zdjecia i bedzie wiadomo. Czy samo lozysko czy docisk.
Duze drgania moga byc od dwumasu, ale rownie dobrze moga to byc wtryski itd

W najgorszym wypadku bedziesz 3k lzejszy za komplet sprzegla z dwumasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że dzisiaj stałem na światłach i zacząłem naciskać i puszczać sprzeglo na jalowym po paru razach zaczął sam sobie dodawać gazu w momencie jak wciskalem sprzeglo jak przestałem to się uspokoiło i później już było ok

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...