Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.6 ANA kilka pytań po wymianie silnika.


krychol rc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się przywitać na wstępie, mam na imię Krystian a auto o które się rozchodzi jest mamy mojej dziewczyny.

Zacznę od początku, w aucie zaczął się dostawać płyn chłodniczy do oleju (uszczelka pod głowicą). Auto zostało oddane do "mechanika" (niby dobry po znajomości...) i po wymianie uszczelki pod głowicą co trwało strasznie długo (wieczny brak części na magazynach jakby naprawiali jakiegoś starego Cadilaca) mechanik ogłosił, że samochód jest do odbioru. Po odebraniu auta strasznie dymiło mimo, że ponoć została zrobiona pełna renowacja głowicy (już to widzę ...) z wymianą uszczelki pod głowicą. Samochód tak kopcił po odpaleniu w garażu, że po minucie nic nie było widać. Jak można się było domyślić auto zostało dalej u mechanika, stwierdził pierścienie (które były najwidoczniej sprawne przed wymianą uszczelki bo wtedy ani trochę nie dymiło) tak więc i to zrobił (niestety kobiecie która się nie znała wciskali każdy kit :( ).

Po całkowitym koszcie naprawy a było to 1600zł auto chodziło strasznie, po dodaniu gazu chodziło gorzej niż traktor (straszny klekot powyżej 2 tys.) dymienie i spaliny spod korka oleju. Mechanik dalej już tak nagrzebał, że auto stanęło w miejscu, zgasło już nie odpaliło.

Audi zostało odebrane od mechanika, wtedy pojechałem już ja i mechanik oddał całą kwotę którą wziął za naprawę oraz dopłacił 1000zł o czym dalej. Następnie samochód został oddany do wujka mojej dziewczyny który wymienił cały słupek 1.6 ANA na inny (też ANA) co kosztowało łącznie 2400zł z robocizną (stąd te dodatkowe 1000zł od poprzedniego pseudo mechanika który unieruchomił auto na ponad 3 miesiące i zepsuł je jeszcze bardziej).

Auto niby już jeździ ok ale poszedłem z ciekawości sprawdzić wszystko i ku mojemu zdziwieniu po otwarciu korka oleju na odpalonym aucie nadal jest straszne nadciśnienie, śmierdzi benzyną i samochód strasznie kopci (nie wiem jak po przejechaniu powiedzmy dłuższej trasy bo jechałem nim ok 10-15km).

Poniżej wrzucam filmik wydechu i korka oleju i proszę o pomoc bo moja przyszła teściowa jest już totalnie załamana ponieważ była 3,5 miesiąca bez auta, wydała już na to już sporą sumę patrząc na rok auta a według mnie w aucie nadal coś jest nie tak.

Kopcenie:

https://www.youtube.com/watch?v=XWW8SyWxLbE

Korek oleju:

https://www.youtube.com/watch?v=yFYj05PYnXU

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z korkiem to raczej jest okej, choć benzyną nie powinno śmierdzieć  u mnie w 1.8 i 1.8t tak samo skacze jak pokrywka na garnku, co do kopcenia to kopci na biało ? na niebiesko  ? ubywa płyn chłodniczy ? ubywa olej ? 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie co kolega wyżej.  Sprawdź kompresję na cylindrach,  wykonać test na obecność spalin w układzie chłodzenia,  czy ubywa płyn i olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...