Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzecie światło stop - sedan


matthews90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z trzecim światłem stop w sedanie.

Kiedy tylnia szyba się nagrzeje to w 99% przypadków po naciśnięciu hamulca dostaję komunikat o niedziałającym trzecim światle stopu. W zimie żadnego problemu z trzecim stopem nie miałem. Również kiedy wyjadę z chłodnego garażu to problemu zazwyczaj nie ma, dopiero kiedy samochód postoi na zewnątrz i się nagrzeje problem występuje Pomaga na tę dolegliwość puknięcie ręka w ten stop. Pomaga to różnie, raz na 5 minut a zdarza się,  że dwa dni jest ok.

Próbowałem zdemontować lampę jak na filmie poniżej, aby sprawdzić połączenie, jednak lampa nie chce wyjść tak gładko jak na materiale. A nie chcę czegoś urwać bo jak tak próbuję to podsufitka dość mocno się odgina a samo światło nie drgnie.

Mam wielką prośbę do Was o pomoc w tej sprawie. Czy miał ktoś podobny przypadek lub ma pomysł co jest nie tak? A najważniejsze może ktoś demontował taką lampę i posiada instrukcję lub wskazówki ?

 

LICZĘ NA WAS! Z GÓRY DZIĘKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2017 o 06:18, Dave7777 napisał:

Ja wlasnie bede probowal sie z tym uporac ale poki co zauwzylem ze wyswietla sie blad ze brak srodkowego swiatla ale jak lekko stukne w to światło to sie swieci i zastanawiam sie od czego zaczac :)

Mam dokładnie ten sam objaw. Jak stuknę w światło lub gdzieś na dołku potrzepie to znów zaczyna działać. Ciekawostką jest to, że tylko w chłodne dni nie mam problemu i nie wiem czy coś pod wpływem ciepła się rozkurcza i nie łączy jak należy.

Byłem z tym w ASO i policzyli mi 1,5 godziny roboty za 250 zł. Cena chyba z kawą, drzemką i śniadaniem bo wypięcie i wpięcie to góra pól h roboty. Do tego 250-300 nowe światło stopu. Już nie wspomnę, że mówię co nie działa a proponują mi wstępną diagnostykę całego auta za 350.

Jak uda Ci się kolego coś zdziałać w tym temacie to będę bardzo wdzięczny za informację. Ja próbowałem to światło wypiąć, ale nie chce łatwo wyjść, a na siłę też  nie chcę, żeby nie urwać i stanąłem w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...