Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRD i jego zachowanie po odpieciu czujnika


scania1213

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Pany 

Mam tym razem pytanie/problem. 

Auto około pół roku temu (10kkm temu) miało wywalony dpf z egr i gość wyłączył również programowo. 

I teraz tak auto raz miało moc, raz nie, a po odpieciu czujnika różnicy ciśnień (ten na grodzi) auto zbiera się już całkiem jak przystało na te 170kucy, ciągnie od 1800,milsza praca silnika i czuć już przy ruszaniu, że jest bardziej elastyczne.

Pytanie moje to takie, skoro wywalony jest z programu dpf, to chyba żadnej różnicy nie powinno być z odlaczonym a podłączonym czujnikiem? To może świadczyć o tym, że jednak został źle wykonany zabieg z usunięciem programowo dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście się tym nie zajmuje ale kolega z boku mówi że są różne metody usuwania Dpfa w ecu albo że czujniki mają być powycinane lub pozapinane i ty masz zrobione metoda tam jakąś tam i mówi żebyś odpiał ten czujnik i tak jezdzij.jesli błędów nie będzie to ok Jeśli będą to ktoś się nie postarał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SotoM napisał:

Osobiście się tym nie zajmuje ale kolega z boku mówi że są różne metody usuwania Dpfa w ecu albo że czujniki mają być powycinane lub pozapinane i ty masz zrobione metoda tam jakąś tam i mówi żebyś odpiał ten czujnik i tak jezdzij.jesli błędów nie będzie to ok Jeśli będą to ktoś się nie postarał 

Dziękuję za odpowiedź :) jeżdżę już któryś dzień z odpietym i żadnego błędu nie wywalilo. A czy wiesz może, lub kolega "obok" czy jest jeszcze coś, co trzeba odpiąć przy wywaleniu dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2017 o 07:39, SotoM napisał:

Jak się dowiem to napisze Ci... 

Byłem na "gwarancji" z tym dpfem. Dowiedziałem się, że jednak wtyczki muszą być podpięte. Widocznie ja mam tą drugą opcję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...