Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AJM 1.9] problem wycieraczek


zielaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Otóż mam taki problem z wycieraczkami który nie do końca pasuje do znalezionych przeze mnie opisywanych problemów. Postaram się dokładnie opisać sytuację:

Jak robi się zimno (poniżej +10st czyli tak jak jest teraz no i oczywiście cała zima) oraz jak jest bardzo ciepło w lato mam problem z wycieraczkami.
Po odpaleniu samochodu jeśli je włączę w jakikolwiek sposób to nie chcą się wyłączyć. chodzą w kółko i po jakimś czasie zatrzymują się w losowej pozycji (pewnie jakiś timeout). każda próba przełączenia wajchy powoduje znowu załączenie pracy. Jedyne co się zmienia w momencie kiedy wajchą zmieniam pozycję to że przyspieszają jak włączę najszybszy bieg wycieraczek. Następnie po jakimś czasie chodzenia wycieraczek słychać jakby z prawej strony na dole takie podwójne bardzo szybkie cyknięcie (jakby przekaźnik nie chciał się wyłączyć) - ale wycieraczki dalej chodzą.  Kolejny krok w czasie to powrót prawidłowego działa wycieraczek na trybie czasowym. W momencie kiedy zatrzymają się na przerwę - próba przełączenia na 'wyłączone' znów powoduje ciągłą pracę. następnie po znów paru minutach zaczyna działać prawidłowo - najczęściej do następnego dnia rano. Mam wrażenie że to wszystko ma jakiś związek z temperaturą - latem w trakcie jazdy samochód się trochę wychłodzi, a zimą rozgrzeje i wtedy wszystko wraca do normy. Czytałem o paru różnych rzeczach mianowicie o przekaźniku 377 o krańcówkach silników (choć tu słyszałem opinie że ich nie ma). 

Niestety nikt ze znajomych nie ma przekaźnika 377 do pożyczenia i przetestowania czy to to stanowi problem a nie chciałbym niepotrzebnie wydawać pieniędzy na testowanie - no chyba że nie będzie wyjścia.

Może ktoś z Was ma/miał podobny problem albo może ktoś zasugeruje jakie kroki podjąć, co sprawdzić jak przetestować aby dotrzeć do wadliwego elementu?

jeszcze w taką pogodę jak teraz to nie jest wielki problem, natomiast jak przyjdą przymrozki i zamarznięta szyba to będzie z tego większy problem w postaci ciągłego niszczenia się piór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...