Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy 17763+17769 Audi a4 B5 ARG


A_zi.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o wsparcie - błędy 17763 i 17769 pojawiły się rok ,może 2 temu po wymianie rozrządu,od tej pory bez anomalii pracy silnika zrobiłem ok 34 tys km i nagle autko zaniemogło,totalny brak mocy, nierówna praca silnika ,jakby wypadanie zapłonów ,nie można było dodać gazu powyżej ok 1000 obr/min.Z kumplem obstawialiśmy cewke ,podmienialiśmy czujnik obr wału korbowego  .Na benzynie i gazie to samo.Nie daliśmy rady,więc autko odholował mechanik,który ....lepiej nie mówić ,wytrzymał go 4,5 tyg ,niby zrobił ,z tego  do czego się przyznał,wymienił koło na wałku rozrządu,bo klin miało uszkodzony i pływało ,pasek rozrządu,wyciął kata i tyle i skroił mnie.Po 1 dniu jazdy w miejscu autko znowu zaniemogło ,może trochę lepiej,-nierówna praca silnika ,obroty na jałowym biegu spadały  do ok 650 obr/min ,jakoś gazując dojechałem pod blok. Błedów , poza tymi jak wyżej brak. Zapaliłem ponownie autko przed wyjazdem do reklamacji usługi i wypiąłem w czasie pracy sondę lambda i po chwili wpiąłem i autko nagle ożyło  i zaczęło stabilnie pracować.Błąd z sondy skasowany i pozostają 17763  i 17769 -na wolnych obrotach nie występują.Auto pracuje prawidłowo ,mimo błedów, przejechałem ok 320 km od tej pory,ale już mu nie ufam i boję się dalej wyjeżdżać.Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...