Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd brak korka wlewu paliwa


bejkonbejkon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Jakiś czas temu zostawiłem korek wlewu paliwa, potem znalazłem jakiś od innego Audi i zakręciłem. I od tego czasu wyświetla mi na FIS że nie ma korka. Myślałem że może w tamtym korku był czujnik więc wybrałem się do sklepu, wyjąłem kluczyk, ale po zakręceniu 2 innych korków błąd nadal się pokazywał. Sprzedawca mówi że pierwszy raz słyszy o korku z czujnikiem.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Audi A4 B6 cabrio USA, 2004 (modelowy 2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, tomekxp2 said:

Przyłączam się do pytania. Jaka może być przyczyna tego komunikatu ?

Odpowiedź jaką dostałem na innym forum:

Spoiler

W korku nie ma żadnego czujnika, komunikat na fisie wyświetla się na zasadzie za niskiego podciśnienia wytworzonego przez pompę w zbiorniku paliwa. I teraz powiem Ci szczerze jesteś trochę w pupie. Bo musisz mieć konkretny korek do tego modelu, i do wersji USA, bo w nim są jakieś zaworki zwrotne. Teoretycznie mam taki korek w zapasie, ale puki mam samochód nic ze spiżarni nie sprzedaje ;) . Komunikat wyświetli się tez jak już pompa niedomaga, albo jest jakaś nieszczelność w układzie odpowietrzenia zbiornika paliwa. Podłącz kompa i z czytaj błędy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dam do mechanika to zrobią, czy nie dadzą rady ? :)

Ja mam auto z Belgii. Czyli nic zwiazane z usa. Może pompa, czort wie. Robiłem skanowanue vcds ale nic nie pokazuję. Chyba, że powiesz mi gdzie konkretnie sprawdzić to sprawdzę jeszcze raz. 

 

Zastanawiam się czy to tankowanie na włączonym silniku mogło spowodować ten błąd. 

 

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakrecilees tym samym korkiem? Mi sprzedawca w sklepie podpowiedział że odma może być zatkana. Swojego podpinalem jedynie pod androida więc aby zczytalo mi błędy z tej głównej sekcji (nic nie było).

Moze dobrac nowy korek po vinie do Europy będzie łatwiej? Po moim nic nie pokazało :(

Polskie sklepy zazwyczaj nie mają katalogów do Amerykańców. Mam Allroada 2.7 - przegub w moim aucie z USA (tripod), ten sam nr części, w Europie pokazuje Birfielda [emoji23]

Podepne pod polskiegoVaga - ciekawe czy cos pokaże

A mechanik jak się z tym już spotkał to pewnie zrobi a jak nie - pewnie wejdzie na forum [emoji23]

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...