Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria multitronic.


Maciejhyd

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Audi A4 B8 2.0 diesel 150KM. 2014r przebieg 190 000km. Skrzynia multitronic.

Ostatnio podczas jazdy usłyszałem dziwne odgłosy. Jest to bardzo ciche, głuche pukanie dochodzące z prawej strony auta. Płukanie słychać tylko wtedy gdy puszczę całkowicie gaz i auto schodzi z obrotów. Podczas jazdy z dodanym gazem wszystko ok. Odgłosy ustają również podczas nawet delikatnego hamowania oraz skręcenia. Udałem się do mechanika, który wstępnie zdiagnozował uszkodzony prawy przegób wewnętrzny. Po demontażu półosi z przegobami okazało się, że przegób jest ok ale jest delikatny luz na prawej flanszy. Mechanik skręcił i kazał udać się do specjalisty od skrzyni biegów. Po skręceniu pukanie całkowicie ustalo. Zero odgłosów. Byłem wczoraj w warsztacie który naprawia automatyczne skrzynie biegów i za usunięcie tego luzu powiedzieli mi 2000zl. Co byście zrobili na moim miejscu? Zrobić czy jeszcze jeździć skoro objawy ustały. Czy dalsze użytkowanie może spowodować poważniejsze uszkodzenie skrzyni lub innych podzespołów? Czy to prawda, ze moze cierpieć kolo dwumasowe? Doradzcie cos...

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam 

Maciej Hyd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...