Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka otwartych tylnich drzwi na FIS, zamek Ok.


Mglaz85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów, mam nie mały problem z którym nie mogę się uporać.

Cały czas pokazuje mi na FISie, że prawe tylne drzwi są otwarte. Pojechałem z tym problemem do warsztatu, gdzie odrazu fachowiec stwierdził że najprawdopodobniej padł zamek i zabrał się za jego wymianę. Po wymianie na nowy okazało się że problem nadal jest, a wymieniony zamek okazał się dobrym. Sprawdził wiązkę od zamka do modułu komfortu i okazało się, że jest w porządku. Zabrał się za sprawdzenie modułu, gdzie po jego otwarciu nie mógł stwierdzić jakichkolwiek nieprawidłowości, oprócz głośnego cykania w przekaźniku, które pojawiło się po jakimś czasie.

Stawia on na moduł komfortu, choć nie jest pewien na 100%. Najprościej było by podmienić moduł i się upewnić, lecz nie znalazłem o takich numerach w mojej okolicy, a na Allegro są tylko 2 sztuki za około 800zł (8E0959433 BA). Dodam jeszcze że problem pojawił się nagle, po nocy i usterce towarzyszy brak oświetlenia nóg i drzwi we wspomnianej tylnej prawej stronie.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i byłby w stanie pomóc??

Z góry dzięki za pomocne informacje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też stawiasz na moduł komfortu? Jesteś pewny kolego, że BD również będzie współpracował u mnie? Z tego co się zdążyłem zorientować to moduł o końcówce AT byłby dobrym zamiennikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewny plus jescze zyskujesz obsługę alarmu

8E0 959 433 AT - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

Więc jak sam widzisz AT nie jest dobrym zamiennikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamawiam moduł BD, cena nieporównywalnie niższa [emoji846]. Co będę musiał zrobić po podmianie modułu? Jakieś kodowanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisz sobie aktualne kodowanie i tak samo zakoduj nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc kolego [emoji1303]. Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany. Usterka tkwiła w module komfortu. Tak jak kolega salamon zasugerował, kupiłem o wiele tańszy moduł o numerze z końcówka BD. Elektronik szybko i sprawnie bez najmniejszych problemów wgrał kody ze starego modułu i zmienił błędne sygnalizowanie strony otwieranych drzwi (angielska wersja modułu). Dzięki serdeczne kolego za pomoc! Temat uważam za zamknięty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...