Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z głośnikiem i radiem


Pantediator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. W Audi jest ori system BOSE. Radio z navi marki ALPINE zmienione przez poprzedniego właściciela. Subwofer rowniez byl zmieniany z tego co mi wiadomo. Problemy mam dwa... 

Pierwszy to taki, że głośnik prawy przód (drzwi) charczy, trzeszczy czy jak to nazwać. Oslona (kratka) głośnika jest lekko pęknięta. Piszę to bo może ma jakieś znaczenie. W czym może być problem?

Drugi to taki, że radio z trudem łapie fale RMF i CCM. O innych nawet nie wspominam... W drugim aucie inne radio normalnie łapie RMF,VOX,ESKA,CCM i inne więc to chyba nie wina lokalizacji. W czym tu może być problem?

Liczę na waszą pomoc co przepatrzeć, naprawić itd

Edytowane przez Pantediator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośnika. Może mieć uszkodzoną membranę i dlatego charczy. Mam to samo z lewej strony, jestem przekonany że to defekt membrany. Z prawej już całkowicie mi umarł :P
 Najlepiej jak zdejmiesz boczek i zobaczysz co się z nim dzieje :P 

Co to za model Alpine ? od początku tak miałeś? wyjmowałeś całe radio ? sprawdzałeś wtyczkę anteny ? 
Dzisiaj założyłem do siebie alpinke cde-103bt i zbiera wszelkie stacje aż miło, więc coś z anteną musi być nie tak.

Edytowane przez maciusoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cały boczek zdejmować żeby się dostać do głośnika? Ale lipa :D

Radio dokładnie nie wiem jakie. Jedynie mogę fotkę zrobić bo z takim już kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panelu powinieneś mieć model ;) A jak nie to wyciągasz radio z tą plastikową ramką i masz na wierzchu. Wtedy od razu sprawdzisz, czy przewód od anteny się nie wypiął.


Głośnik. Raczej bez rozbierania  się nie obędzie. Tutaj masz krok po kroku jak rozebrać i nie rozje%%#ć :P--> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się na spokojnie za to zabiorę bo mnie to denerwuje i dam znać czy coś mi się uda zdziałać. A jeśli głośnik się okaże uszkodzony to polecasz jakiś inny? Bo na rynku masa szmelcu jest a byle czego tam nie dam :D

Zrobie to, to jeszcze tylna wycieraczka do naprawy bo nie działa i wsio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 27.01.2018 o 15:12, Pantediator napisał:

Jutro się na spokojnie za to zabiorę bo mnie to denerwuje i dam znać czy coś mi się uda zdziałać. A jeśli głośnik się okaże uszkodzony to polecasz jakiś inny? Bo na rynku masa szmelcu jest a byle czego tam nie dam :D

Zrobie to, to jeszcze tylna wycieraczka do naprawy bo nie działa i wsio ;)

Co do firm produkujących głośniki to Ci nie pomogę, bo ostatnio kilka lat temu bardziej w tym siedziałem. 
Skoro masz do wymiany tylko jeden, to nie wiem czy jest sens szukać czegoś drogiego i dobrego, chyba że oba na raz zmienisz z przodu, to może różnicę w dźwięku odczujesz :)
Ważne jest jeszcze mocowanie tych głośników, bo w a4b5 są chyba ma 3 śrubki. Jak będziesz chciał założyć na 4 śrubki to nie będą pasować i trzeba będzie kupować dystans. Więcej w tym temacie poniżej. 
Kurde u mnie też wycieraczka przestała hulać, ale obstawiam tutaj bardziej awarię na wiązce przy klapie niż sam silniczek. Też niedługo będę się za to brał :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem radio, sprawdziłem wtyczkę z anteny i była zamontowana poprawnie. Bezpiecznik byl dobry przy radiu. Problem z gubieniem sygnału nadal jest...

Jakieś inne propozycje co jeszcze można sprawdzić? 

 

EDIT: Sprawa z brakiem fal radiowych rozwiązana. Powodem było to, że przy zmianie radia z ori na inne omija się antenę, a dokładnie napięcie do niej. Wystarczyło kupić separator antenowy, podpiąć i wszystko działa jak powinno :)

Edytowane przez Pantediator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...