Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek


MaFia933

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z centralnym zamkiem.. ponieważ raz działa raz nie.. np naciskam na pilocie żeby samochód się zamknął i nic cisza pociagne za klamkę obojętnie jakich drzwi(otworzę drzwi) dopiero wtedy samochód się zamyka... i z pilota i z kluczyka to samo.. wymiana pompki zamka centralnego nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak zamykasz/otwierasz kluczykiem zamiast pilotem sytuacja się powtarza ? bo jeśli zamykanie.otwieranie kluczykiem działa bezproblemowo to wina zapewne będzie leżeć po stronie sterownika centralnego zamka (nie mylić z pompką centralnego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest to samo.. obojętnie czy pilot czy kluczyk.. wkładam kluczyk przekrecam i podnosi się zamek ten którym przekrecilen klucz A pozostałe zamki pójdą w górę dopiero po otwarciu drzwi..

Edytowane przez MaFia933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 18:26, MaFia933 napisał:

Właśnie jest to samo.. obojętnie czy pilot czy kluczyk.. wkładam kluczyk przekrecam i podnosi się zamek ten którym przekrecilen klucz A pozostałe zamki pójdą w górę dopiero po otwarciu drzwi..

Może coś być z czujnikami w zamkach.. ja zrobiłem u siebie centralny z pilota i w 99% z niego korzystam, jednakże mam "podobny" problem jak ty. Już tłumaczę. Gdy chce zamknąć auto z pilota klikam raz i zamknięte, gdy chce otworzyć z pilota muszę dwa razy kliknąć przyciskiem otwórz, klikam raz zapala się oświetlenie klikam drugi otwiera auto. To chyba jest powiązane z czujnikami w drzwiach. Dlaczego ? Z kluczyka to samo zamykam auto kluczykiem w drzwiach zamyka całe otworzyć ? otworzy... ale jedne drzwi tylko te które otwieram z kluczyka, to samo strona pasażera... i wcale po otwarciu drzwi nie otwiera się reszta, wszystkie inne są zamknięte cały czas. Logicznie myśląc coś jest nie tak w zamkach.. w 95r a4 b5 kabel sygnałowy z tych 2 zamków jest jeden. Jeden kabel odpowiada za wysłanie sygnału otwórz/zamknij do pompki centralnego. Gdyby przewód był uszkodzony czy ten od kierowcy czy od pasażera zapewne pompka nie dostawała by informacji czy auto otworzyć czy zamknąć. Wniosek jaki ja wyciągnąłem .. uszkodzony zamek, w moim przypadku oba. Uszkodzenie polega na tym że nie wysyła informacji do pompki aby otworzyła auto. Tak sobie jako laikowi wytłumaczyłem, bo szerze mówiąc nie wiem czy są jakieś tam czujniki w zamku prócz mikrostyków. Niestety nie doszedłem do tego aby naprawić zamek,gdyż mi to nie przeszkadza na razie, puki działa.

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...