Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telepie silnikiem i rezonuje cała buda 4.2 BBK


stefannurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Auto to S4B6 BBK 2003 manual.

Jestem posiadaczem od 8 miesięcy przejechalem około 40K km bez zadnych problemów, 2 tygodnie temu regenerowałem magiel bo miał luz z jednej strony.

Około tydzien temu jadac na trasie przy bucie zauważylem i poczułem drgania które przenoszą się z silnika na całą budę, po podłodze po pedałach i na karoserię, zwloniłem i by dojechać do domu nie przekraczalem 2300 obrotów, powoli spokojnie i po przejechaniu około 10km auto znów zaczelo jechać bez drgan.

Upłyneło kolejnych kilka dni tz jakieś 600km i znow to samo tyle że poł dnia jeździlem z tym, potem auto postalo kilka godzin i po odpaleniu i przejechaniu kilku km ustaly drgania. 

Na kompie brak błędów ( no jeden dotyczący pompy SAI ) ale to nie bedzie miało zadnego wpływu wydaje mi się, nie wypadają zapłony, silnik  gdy pojawi się problem oraz gdy go nie ma chodzi równo jak w zegarku, tylko gdy naciskam gaz juz od poczatku obrotów chodzi jak by nie na wszystkich cylindrach zdarza się to przynajmniej raz dziennie pojawia się i znika i "" wydaje mi się że gdy zacznę go bardziej na obroty wkrecać wtedy coś mu nie pasuję ale nie zawsze "" auto chodzi i na gazie i na bezynie tak samo takze wtryski też mozna wykluczyć. Poduszki silnika sprawdzone i sa OK, swiece cewki nie ruszane od okolo 60K km no ale gdyby to przecież cofał by zapłon. Moze po wymianie magla mechanik coś spierniczył sam nie wiem....

Poddajcie mądre głowy jakies pomysły co tu można posprawdzać zeby to jezdzilo jak przedtem :)

 

Dzieki pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...