Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś puka - jak zdiagnozować co?


Raresz Fochatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Coś mi puka w okolicy kolumny kierownicy. Podczas postoju jak kręce w prawo a wlasciwie gwaltowniej ja przekrece w prawo to slychac pukanie jakbym krecil lewo prawo lewo prawo tak o 45 stopni to przy kazdym obrocie w prawo jest puknięcie. 

Co wiem: 
- Po swietach robilem przedni zawias(wymienialem tylko to gdzie byl luz czyli wahacz prawy dolny tył(banan), jeden drazek i jedna końcówka(ale po przeciwleglej stronie niz ten drazek) - nie pamietam dokladnie co z ktorej strony bylo wymieniane.
- Blad pochylenia kół lewe koło ma 1,30 stopnia odchylenia czyli 0.30 stopnia ponad max wg geometrii mimo wszystko robiona byla geometria.
- Auto sciaga w prawo(podejrzewam ze od pochylenia kół po usztywnieniu zawiasu i zrobieniu geometrii dalej sciagalo)
- Jak strasznie mocno wieje to przy 100km/h auto jest niesterowne.
- Po 1.5 miesiaca od usztywnienia zawieszenia byłem u diagnosty to powiedział że mam luz na obu drążkach i obu końcówkach.
- Jak krece kierownica to luzu nie widać nie czuć  może bardzo minimalny niewyczuwalny za bardzo. jak stoje przy aucie i krece kierownica to minimalny ruch kierownica widać na kołach(a przynajmniej tylko lewa strona potem sprawdze prawa)

Po prostu boje się, że jak wymienie drążki i końcówki to znowu po jakimś czasie beda do wymiany jeśli luz jest gdzieś wczesniej to jest na maglownicy. Nie znam sie na układzie kierowniczym dlatego prosze pomóżcie zlokalizować co to może być? 
Ja mam po prostu nadzieje ze to albo luz na maglu ktory mozna skasować albo po prostu drążek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...