Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałający spryskiwacz szyby przedniej


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Problem polega na tym ze nie uruchamia sie pompka spryskowaczy (plyn nie leci na szybe) 

1. Szukam informacji ktory bezpiecznik odpowiada za pompe spryskiwaczy chce wyeliminować najbardziej prawdopodobne rzeczy.  

2. VAG nie pokazuje zadnych bledow co wiec moze byc przyczyna? Gdzie szukac problemu ew. Jak vagiem dosc do samej pompy aby sprawdzic jej dzialanie?

Z gory dziekuje za pomoc. 

Edytowane przez Ciepły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale slychac dzwiek jakby spryski pompowaly? Ja bym zaczal od najbardziej oczywistej rzeczy. Sciagnij spryski i zobacz czy z samych przewodow leci. Moze same apryski sa wadliwe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TESTACH wykonawczych sprawdzisz działanie spryskiwaczy

BCM 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muunv napisał:

Ale slychac dzwiek jakby spryski pompowaly? Ja bym zaczal od najbardziej oczywistej rzeczy. Sciagnij spryski i zobacz czy z samych przewodow leci. Moze same apryski sa wadliwe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zadnego halasu jedynie slychac cichy klik ale mysle ze to przekaznik od wycieraczek. Na vagu zero bledow ...

Podczas testu pompka nie zareagowała. 

Znalazlem na forum taki numer pompy 8K5 955 647 niestety w niemieckim amazonie nie wyszukuje mi jej natomiast pokazuje ze do b8 ta z linku ponizej: (1K5 955 651) 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B006DHVDDM/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1525620818&sr=1-2&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&vehicle=5-681-6418-25456--0&dpPl=1&dpID=31wc3X-qGVL&ref=plSrch

Edytowane przez Ciepły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona, opisze problem i rozwiązanie dokladnie:

Pompka zostala wymieniona na nowa febi koszt w DE 9.50 euro. Pompka nie posiada bezpiecznika wiec bez sensu szukanie ich, mozemy dla pewnosci zrobic testy wykonawcze VAGiem:) tu podziekowania dla Nosb, wrclaguna, wihajster. Aby ja wymienić na nowa wystarczy podnieść auto do góry od strony kierowcy (można zdjąć koło ale nie trzeba) ja robilem bez sciagnia. Odciągamy nadkole jest bardzo elastyczne i naszym oczą ukazuje sie pompka. Delikatnie odpinamy waz jest tam wsowka malutka. Po czym wyciągamy pompke do gory (wyleje sie caly plyn - sika jak glupi) jak juz zleci bezpiecznie mozecie podejsc do auta ? i wszystko poskladac. Bedzie potrzebny plaski śrubokręt i tyle. Zadnch torxow, imbusow, nozy, maczet, mieczy, nozyczek, widel ... moze przydac sie kumpel albo 5 letni syn (w moim przypadku syn) ktos potrzebny zeby naciskal sprysk po wymianie juz a my zebysmy wtedy mogli przez 5 miunut poczuc sie jak bohaterowie !  Kropka jak cos PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...