Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Błąd na kanale 1c - 6,5 - jak usunąć usterkę ?


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnim czasie u mnie na kanale 1c ujawniły sie następujące wartosci błędów tzn. 15,1 Potencjometr silnika klapy powietrza, ciągła przerwa, *15.1 (zobacz poniżej) i 6,5 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja czasem zwarcie. Podpinałem Vag-a i niestety nic to nie pomogło. Błędy nie zniknęły. Wczoraj w przerwie pomiędzy odśnieżaniami kiedy to przeparkowywałem swoją AUDI A4 kilka razy dłoniom uderzyłem w okolicach tylnej części schowka, a także wyjąłem filtr przeciwpyłkowy i z wyczuciem próbowałem poruszyć umiejscowioną w tym miejscu klapkę (na forum wyczytałem że to ona odpowiada za nawiew ciepłego i zimnego powietrza do kabiny). Odrazu dodaję iż klapki tej nie mogłem poruszyć do tego stopnia aby zamknąć dolot. Z uwagi na powyzsze wszystko skreciłem i pononie poróciłem do odśnieżania. Ku mojemu zdziwieniu wyjeżdzając wczoraj w trasę po przejechaniu ok. 20 km znów do kabiny mogłem oprócz ciepłego powietrza wpuścić zimne (wcześniej tylko wiało ciepłym). Od razu sprawdziłem bledy w kanale 1c i okazało się że błąd 15,1 zniknął i pozostał tylko 6,5. Moje pytanie jak usunąc tą usterkę? Klimy oczywiście nie mogę włonczyć gdyż cały czas przy temp. zewn. mam śnieżynkę. Prosze o pomoc w sprawie.

Mam jeszcze takie pytanie tzn. W środkowej części pulpitu w Audi a4 umiejscowione sa kratki nawiewu. Łącznie jest ich tam 3 sztuki. Niestety kratka najbliżej pasażera uległa zniszczeniu tzn część plastiku odłamała sie od niej i wpładła mi do środka dolotu powietrza(jak włączam mocny nawiew to słychać jak ta ułamana cześć rusza się tam-denerwuje minie to). Jak to wyjąć stamtąd? Prosze o pomoc i dziękuje za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...