Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pompka reflektorów przestała działać


krzychu1406

Rekomendowane odpowiedzi

witam .. od kilku dni pompka reflektorów przestała działać .. przeszukałem fora i sprawdziłem pompkę na krutko i chodzi.. ale w kostce niema prądu , w pompce od szyb jest prąd.. nie modgę się do czytać gdzie jest jakiś bezpiecznik ??? bo raczej musi być ??? ktoś pisał że może być zepsuty też wyłącznik świateł ale czy wtedy spryskiwacze szyb by działały? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dzięki za odp. 

kolega sprawdził vagiem i wisloczył błąd 03041-zarządzanie energią aktywne i tyle.. a jakie testy zrobić??? a czy to jest bezpiecznik to BCM09?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki wiem już że to jest moduł sterujący .. ale czy nie ma jakiegoś małego bezpiecznika ? co w takim razie sprawdzić w następnej kolejności? kupić ten moduł? czy może być coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, krzychu1406 napisał:

 .. ale czy nie ma jakiegoś małego bezpiecznika ? co w takim razie sprawdzić w następnej kolejności?

nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCHEMAT PODŁACZENIA :


wtyka 2 PIN pompki V11 :

PIN 1 - MASA
PIN 2 - zasilanie do MCE 09 czarna 17 PINOWA wtyka PIN 6


SCHEMAT_UKLAD_MYCIA_LAMP.png



 

pdc25.jpg

pdc24.jpg

pdc23.jpg

pdc20.jpg

******************************************************************************************************

Demontaz schowka po stronie kierowcy

Wyjmakiem odczepiamy boczną zaslepkę deski 1

bocznaoslonaschowka.png

schowekkier.png

schowekkier1.png

Po zdjęciu osłony od strony kierowcy musimy dostać się do naszego MCE .
Na drodze staje jeszcze sprawa mocowañ bezpieczników i przekazników. Na fotce strzałki
zabezpieczenia i dajemy cała obudowę na dół .
Dodatkowo mozemy jeszcze odkręcić mocowanie dolnego nawiewu aby mieć lepszy dostęp do Sterownika

27908673.jpg

MODUŁ CENTRALNEJ ELEKTRYKI :

mce091.jpg

mce88881.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc.. jeszcze tylko tak  dla pewnosci zadam pytanie; czy ten sterownik  odpowiada jeszcze za coś że np. gdyby padł to oprócz spryskiwaczy jeszcze coś powinno przestać działać ?? czy da go jakoś sprawdzić ? (chcę się upewnić zanim kupię nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za pomoc .. dziś wypłukałem zbiornik kilka razy szlałfem i kilka razy kreciłem przełącznikiem świateł i jakimś cudem włączyły sie spryskiwacze ale nie wiem jak długo po chodzą .. tak że na chwilę obecną zamykam temat.. ale jeśli się powtórzy to  napiszę.. jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...