Jump to content
IGNORED

zgrzyta przy wbijaniu dwójki, ktoś pomoże?


Guest

Recommended Posts

Witam. Od kad mam audi, czyli jakieś półtora roku był problem z biegami. Wymieniłem sprzęgło, troszkę lepiej ale jedynka się zacinala i dwójka i trójka zgrzytala przy wbijaniu, ale już nie szarpal przy ruszaniu. Oddałem do serwisu skrzyń biegów, rozebrano skrzynie na moich oczach, Pan w zakładzie pokazał mi wszystkie synchornizatory itp i stwierdził że wszystko jak nowe. Skrzynia złożona, nowy olej, nowy płyn i odpowietrzone sprzeglo. Po tym jest dużo lepiej. Jedynka już na światłach w 99 na 100 wbić wchodzi bez problemu, jedynie jak się toczy to czasami przyblokuje, trójka wchodzi już normalnie ale dwójka zgrzyta jak zgrzytala. Jak zmieniam z 1 na 2 bardzo wolno to wejdzie ladnie, ale gdy zmieniam normalnie to jest zgrzyt. Trochę lepiej jest na rozgrzanym. 4,5,6 wchodzą bez zarzutu. Gdzie mogę jeszcze szukac ? Czytałem o jakimś walku ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Ta dwójka na prawdę spedza sen z powiek, ponieważ dużo jezdze po Londynie i praktycznie tylko 1,2,3 i tak w kolko. Może ktoś miał coś podobnego?

Link to comment
Share on other sites

Widocznie widełki na wybieraku biegu są podtarte lub podbięte i nie równo zasuwa przekładkę z synchronizatorem i z tond to zgrzytanie.

Jak masz z czego wy wymień cały zespół zmieniający bieg 1 i 2 bo to jest razem tylko że po obu stronach jest synchronizator od każdego biegu.

Edited by pieciajek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...