Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydech przelotowy A4 B7 3.0TDI V6


WiUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zrobić w moim a4 3.0TDI 204km przelot.Usunąć katalizator,dpf,puchy i zaślepić egr. 

  • Jest ktoś na grupie kto przeprowadził taką modyfikację u siebie w aucie z takim silnikiem ?
  • Czy ktoś posiadający taki wydech mógłby sie wypowiedzieć jak z dymieniem? (z własnego doświadczenia i obserwacji wiem,że a5 3.0TDI nie dymi jakoś bardzo i dźwięk jest śliczny)
  • Czy po zamontowaniu takiego wydechu będzie jakiś minimalny przyrost mocy ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozbędziesz się DPF i reszty dymienie będzie na pewno bo na czym sadza miała by się osadzić.Widziałem podobny efekt w BMW e46 330d . Zostawiasz końcowe puchy rozumiem ? Wzrośnie na pewno moment i dojdzie parę KM , poprawi się też reakcja na gaz. Przy dodaniu gazu może być "BATORY" z tyłu , kwestia też czy masz już program.

Kwestię trucia środowiska pozostawiam bez komentarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dekiel 13 napisał:

Jeśli pozbędziesz się DPF i reszty dymienie będzie na pewno bo na czym sadza miała by się osadzić.Widziałem podobny efekt w BMW e46 330d . Zostawiasz końcowe puchy rozumiem ? Wzrośnie na pewno moment i dojdzie parę KM , poprawi się też reakcja na gaz. Przy dodaniu gazu może być "BATORY" z tyłu , kwestia też czy masz już program.

Kwestię trucia środowiska pozostawiam bez komentarza .

Programy nie mam,ale po zrobieniu wydechu mam zamiar znaleźć jakąś dobrą firmę od tego i zrobić program.A końcowe puchy też chciałem wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WiUS napisał:

Programy nie mam,ale po zrobieniu wydechu mam zamiar znaleźć jakąś dobrą firmę od tego i zrobić program.A końcowe puchy też chciałem wywalić.

Przy full przelocie na pewno będzie BATORY i będzie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Przy full przelocie na pewno będzie BATORY i będzie głośno.

A czy mocne dymienie na full przelocie można jakos zredukować ? Programem czy czymś innym ? Oczywiście nie chodzi mi żeby do zera,ale żeby nie było mega czarnej chmury :)

Edytowane przez WiUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WiUS napisał:

A czy mocne dymienie na full przelocie można jakos zredukować ? Programem czy czymś innym ? Oczywiście nie chodzi mi żeby do zera,ale żeby nie było mega czarnej chmury :)

Można należałoby ująć dawki paliwa i co za tym idzie dostosować czas i długość wtrysku ale ..... to jest zmniejszanie mocy i osłabianie już ori fabrycznego programu/ nie słyszałem jeszcze o takim modzie a dłubię w autach ponad 20 lat/. Więc po prostu bez sensu. Robienie full przelotu dla samego dżwięku / bo moc podobną osiągniesz/ się po prostu nie kalkuluje wg mnie a dowód też może polecieć. Twoje auto = Twoja sprawa.

Usuń końcowe załóż przelotowe zrób konkret program / jak chcesz więcej koksu usuń DPF ale środowisko z tego nie będzie zadowolone/. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Można należałoby ująć dawki paliwa i co za tym idzie dostosować czas i długość wtrysku ale ..... to jest zmniejszanie mocy i osłabianie już ori fabrycznego programu/ nie słyszałem jeszcze o takim modzie a dłubię w autach ponad 20 lat/. Więc po prostu bez sensu. Robienie full przelotu dla samego dżwięku / bo moc podobną osiągniesz/ się po prostu nie kalkuluje wg mnie a dowód też może polecieć. Twoje auto = Twoja sprawa.

Usuń końcowe załóż przelotowe zrób konkret program / jak chcesz więcej koksu usuń DPF ale środowisko z tego nie będzie zadowolone/. ?

Celem przelotu miał być tylko ładny dźwięk.Co do podniesienia mocy to tylko tak z ciekawości zapytałem czy może być jakiś przyrost,a program na podniesienie mocy i tak będzie robiony.Byłem tylko ciekaw czy ktoś na forum robił coś takiego w A4 3.0 tdi i jak to wyglądało z dymieniem,ponieważ w a5 dymienie było bardzo małe,a wiadomo,że czarna chmura za autem słabo wygląda ??

a że środowisko z takiej modyfikacji nie będzie zadowolone to dodatkowy plus ??

tak czy inaczej dzięki za małe objaśnienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk na pewno będzie zadowalający. ? Moc i moment podskoczą , choć bardziej moment na pewno reakcja na gaz lepsza co za tym idzie przyśpieszenie. Po takiej modyfikacji przydałby się mały remap programu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...