Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd spolonej żarówki


piotrek02619

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napotkałem następujący problem. Wyrzuciło komunikat spalonej żarówki światła wstecznego prawego natomiast światło nie zgasło. Myślałem, że żarówka po prostu niedługo się przepali i dlatego pokazuje błąd. Wymieniłem żarówkę i nic nie pomogło tzn. światło świeci a komunikat nie zniknął. Po jakimś czasie zaczęło pokazywać komunikat o spalonej żarówce prawej tylnej postojówki. Temat jak poprzednio, żarówka świeci a komunikat pokazuje spalenie. Wczoraj wieczorem zauważyłem, że prawa przednia postojówka miga z określoną częstotliwością w równych odstępach. Natomiast nie zawsze tak miga. Może postać dłuższą chwilę świecąc normalnie a za jakiś czas znów zacznie migać. Miga tylko przednia prawa postojówka, tylna prawa świeci ciągle. Dziś wymieniłem wszystkie żarówki zarówno z przodu jak i z tyłu. Wyczyściłem wszystkie kontakty, styki pilniczkiem i dodatkowo potraktowałem kontakt sprayem. Sytuacja taka sama, dalej pokazuje na zmianę komunikat o uszkodzeniu tylnej prawej postojówki na zmianę z uszkodzeniem światła wstecznego prawego. Nie mam i nie miałem żadnych ledów czy coś. Tylko zwykłe żarówki Philipsa czy Osrama. Z przodu H7 żaden ksenon. 

Po podpięciu VCDS

00985  -  Right Tail Light (M2)

             57-00   -   Electric Circuit Failure

 

Wiązki wydają się być w porządku, nie zaobserwowałem żadnych przetarć czy pęknięć przewodów. Może ktoś się spotkał z podobnymi objawami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, right tail light, right parking light i na dodatek postojówka prawa przód mruga nie świeci ale błędu nie pokazuje. żarówek już chyba milion było wymienianych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...