Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej do dyferencjałów.


Slath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pomocy w doborze oleju do dyferencjałów.

Od kilku dni zagłębiam się w temat i nigdzie nie ma ostatecznej odpowiedzi jaki olej i jaka specyfikacja, oczywiście doszedłem już do tego jakie oznaczenia ma dany olej według ASO ale chodzi mi o zamienniki.

Dla ułatwienia, kod silnika CCWA a kod skrzyni LMK, tabliczka na skrzyni mówi ze to 6HP28.

Zdążyłem się zorientować ze oleje polecany to 75w-90 niestety specyfikacja pozostaje zagadką.

Motul podaje 75w-90 LS gl-5 do obu dyferencjałów (przód-tył) ale gdzieś czytałem ze nie powinien to być olej LS.

Odnośnie środkowego (torsena) informacji znalazłem jeszcze mniej biorąc pod uwagę ze ma być to olej z dodatkiem specjalnym ( VW G 055 145 Transmission oil with 3% Sturaco additive ).

Oprócz oleju z aso nie znalazłem zamiennika z ww dodatkiem, jedynie sam dodatek który teoretycznie można by zmieszać z np Motulem 75w-90

https://www.ebay.co.uk/itm/Sturaco-FM-1992-Transmission-Friction-Modifier-ZF-V671-600-020-A0009898203/283405802997

To tyle z teorii, mam nadzieje ze ktoś już to przerabiał i doradzi jaki konkretnie olej powinien być jako zamiennik.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...