Jump to content
0
kriso000

A3 1.9TDI 2008r turbina?

Recommended Posts

Jak w temacie. Zakupiłem tydzień temu AUDI A3 1.9 TDI BXE 105KM. Długo się nie zastanawiając, dzień później wgrałem jej mapę w warsztacie w którym czipowałem każde auto do tej pory. Z fabrycznych 105KM i 240nm zrobiłem 135KM i 325nm. Pierwszy dzień auto zauważalnie lepiej się zbierało. Dzisiaj jadąc uchyliłem szybę i usłyszałem dziwne świsty, niczym w samochodzie wyścigowym. Mianowicie jest to charakterystyczny świst, przy zmianie biegów na wyższy. Gdy mam ok. 3k obrotów i zmieniam bieg na wyższy, w chwili gdy jadę na sprzęgle zmieniając bieg słychać właśnie ten jakby "gasnący" świst. Jedyne z czym kojarzy mi się ten dźwięk to filmiki na których ktoś piłuje jakiegoś gofera zrobionego na 300 koni, i jest to chyba świst turbiny.

Dodam że auto jakby przyspiesza już mniej zrywnie, nie wiem czy to efekt tego że sobie wmówiłem, że coś się z nim dzieje, czy nie... Co wy o tym sądzicie? Takie świsty z turbiny są normalką? Miałem 2 samochody z tym samym silnikiem, rówinież zrobione na ok. 140KM i nigdy nie słyszalem takich świstów.

Edited by kriso000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit: gdy wciskam gaz do końca, niezależnie na ktorym biegu, przy ok. 2 tyś obrotów, do 2300-2400 auto wpada w dziwne wibracje. Powyzej 2400 obrotów jedzie normalnie. Gdy nie duszę pedału gazu do podłogi wibracje nie występują.

Można porównać je do wibracji które odczuwamy gdy za szybko zmienimy bieg i jedziemy na zbyt niskich obrotach. Co jest grane z tym autem?

Edited by kriso000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...