Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Centralny z kluczyka


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z centralnym. Mianowicie jak przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy (centralny tylko z kluczyka) to nie zawsze otwierają mi się wszystkie zamki, tylko od kierowcy (czasami za pierwszym razem zamek kierowcy też się nie otworzy do końca), a jak otworzę drzwi żeby wejść to wszystkie zamki się otwierają (czasami jest wszystko w porządku). Pompka pracuje krótko przy otwieraniu zamków. Czy siłownik w drzwiach kierowcy steruje pompką przez podanie ciśnienia do pompki, czy jest jest podawany jakiś impuls elektryczny na pompkę, która otwiera pozostałe zamki? Dodam, że przy zamykaniu dzieje się to bardzo sporadycznie. Proszę o jakieś sugestie bo strasznie mnie to denerwuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem z tym, że z pilota nie zamyka mi ( nie dociąga drzwi kierowcy) a co za tym idzie wszystko się zamyka i otwiera ponownie...

co do Twojego problemu miałem tak samo w momencie podłączania centralki pilota... u mnie problem był w pompce styki nie łączyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem właśnie taki problem że otwierały się tylko drzwi od kierowcy (czasem wszystkie) a zamykał się dobrze. (centralka z kluczyka)

Wina leżała po stronie zimnych lutów przy pompce w bagażniku. Jest tam miejsce gdzie jest jego sporo nałożone, poprawiłem go i działa bez zarzutu. Lutownica, chwila roboty i jest git. Najprawdopodobniej właśnie tam coś nie łączy... bynajmniej u mnie tak było. Brat też miał taki problem w 80 B4, przyczyna była ta sama więc może warto sprawdzić

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobój wpuścić troche oliwki dla niemowlat w te dzióbki co pokazuja stan zamkniecia drzwi nie wiem jak sie to fachowo nazywa zamkinij i otwórz pare razy u mnie tez co blokowalo sprawdzilem pompke byla spoko i wlalem oliwke we wszystkie i smiga "jak na razie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady, wypróbuję wszystkie propozycje. arczi900819 gdzie mam dokładnie szukać tych zimnych lutów? Mam rozebrać pompkę, czy gdzieś obok pompki to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobój wpuścić troche oliwki dla niemowlat w te dzióbki co pokazuja stan zamkniecia drzwi nie wiem jak sie to fachowo nazywa zamkinij i otwórz pare razy u mnie tez co blokowalo sprawdzilem pompke byla spoko i wlalem oliwke we wszystkie i smiga "jak na razie "

uprzedzę tylko że po kilkukrotnym zamknięciu i otwarciu może zadziałać wyłącznik przeciązęniowy i centralny przestanie działać na kilka minut- to tak tylko żebyś sie nie żdziwił żę coś zepsułeś :naughty: :gwizdanie:

odczekaj kilka min i znowu powinno bnglać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pompce jest taka płytka laminowana (z elementami elektronicznymi). Ja tam luty poprawiłem i działa. Objawy były podobne zamykanie z reguły działało :good: a otwierać to... :kwasny: . Chociaż pod koniec to i zamykanie się pierdzieliło.

W sumie to zobaczyć możesz bo to nic nie kosztuje :wink4:

Ja poprawiłem taki "największy" lut na tej płytce. tyle że trzeba uważać żeby nie spierdzielić płytki. U mnie wystarczyło podgrzać ten lut żeby się na nowo "ułożył na płytce" i działa już z... pół roku prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem luty na płytce drukowanej przy pompce tak jak radził arczi900819 i wygląda na to, że pomogło. Jak na razie centralny chodzi tak jak powinien i mam nadzieje, że tak zostanie. Dziękuję za porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...