Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja słabo chłodzi, temp.za parownikiem skacze.


pawlo_SL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z klimatyzacją w mojej B6, dokładnie wkurza mnie jej mała wydajność szczególnie dająca się we znaki w obecnych upałach. 

Ogólnie czuję że klima coś tam chłodzi jednak dużo jej brakuje. W zeszłym roku wykonywałem serwis klimy podczas którego dobijany był czynnik (ledwie 60g brakowało) + profilaktycznie wymieniany był zawór rozprężny.

Podłączyłem dziś kompa w celu diagnozy i zaciekawiło mnie że temp.powietrza za parownikiem podczas jazdy a następnie na postoju strasznie skacze (widać na filmiku). Proszę o poradę co mam zrobić bo w moim poprzedniem samochodzie klima tak mroziła że ustawiając wszystko na LO nie dało się wysiedzieć w krótkim rękawku a tu d*pa.... ?

Pomiary na wyłączonym silniku:

87a6bd344d48.jpg

A tu po 10min. jazdy:

7162ddfc8d3d.jpg

 

Zastanowiło mnie jednak pewne zjawisko gdzie podczas zatrzymania (światła, przejście dla pieszych) temp.za parownikiem zaczyna rosnąć, po czym po kilkuset metrach znów spada. Wentylator oczywiście działa. Tak samo jest gdy silnik pracuje na wolnych obrotach (temp.rośnie) a następnie utrzymuję jego obroty np.na 2 tyś obr. (temp. spada)

Filmik:

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez pawlo_SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...