Jump to content

Trzęsie autem


Recommended Posts

Witam problem jest taki że podczas jazdy ponad 100km/h zaczynyna trzęsienie budą. Przy 150km/h już nawet mocno, koła wyważone, opony nowe, zawiasy też ok, myślę nad przegub em wewnętrznyn. Czy to ma aż taki wpływ.?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem i dopiero po tescie drogowym wykryło mi ze mam krzywą felgę i letnia i zimową po wymianie problem ustał.Dlatego zanim cokolwiek zrobisz zrób sobie test drogowy opon tzw wyważenie drogowe.Koszt około 170zł za 4szt. Z letnimy miałem jeszce inny przygody bo zamówiłem nowe opony dunlopa wyważyłem oczywiscie z testem drogowym ale po przejechaniu 70km karoseria znowu zaczęło rzucać,wiec wróciłem z reklamacja ale sie okazało ze nowa opona po przejechaniu 70km odkształciła sie - wadliwy produkt lub był zle składowany .Reklamowałem opone bez problemu.Takze zacznij od zrobienia tego testu a nastepnie szukaj innej przyczyny.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

u mnie trzęsło budą przy przyspieszaniu w trakcie jazdy, a gałka od zmiany biegów to aż cała latała. Wymieniłem półoś i problem ustał.

Link to post
Share on other sites

To fakt, a czwórki są bardzo przeczulone na punkcie krzywych felg i kiepskiej jakości (twardych) opon. Ale to mogą być także inne rzeczy. Zaczynając od elementów zawieszenia (tzw. Banany), na skrzyniach i półosiach kończąc. Trzeba szukać. Temat przerabiany na forum. 

Link to post
Share on other sites

Witam polecam test drogowy. W swojej a4 b8 robilem w autobalans Puławska piaseczno/warszawa i po problemie. Gosciu zna sie na rzeczy i fak audi ma fabryczny problem z prawa polosia. Dowazanie kol moze nie eliminuje problemu ale buda nie trzesie. Polecam

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...