Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsie autem


michas760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jest taki że podczas jazdy ponad 100km/h zaczynyna trzęsienie budą. Przy 150km/h już nawet mocno, koła wyważone, opony nowe, zawiasy też ok, myślę nad przegub em wewnętrznyn. Czy to ma aż taki wpływ.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i dopiero po tescie drogowym wykryło mi ze mam krzywą felgę i letnia i zimową po wymianie problem ustał.Dlatego zanim cokolwiek zrobisz zrób sobie test drogowy opon tzw wyważenie drogowe.Koszt około 170zł za 4szt. Z letnimy miałem jeszce inny przygody bo zamówiłem nowe opony dunlopa wyważyłem oczywiscie z testem drogowym ale po przejechaniu 70km karoseria znowu zaczęło rzucać,wiec wróciłem z reklamacja ale sie okazało ze nowa opona po przejechaniu 70km odkształciła sie - wadliwy produkt lub był zle składowany .Reklamowałem opone bez problemu.Takze zacznij od zrobienia tego testu a nastepnie szukaj innej przyczyny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trzęsło budą przy przyspieszaniu w trakcie jazdy, a gałka od zmiany biegów to aż cała latała. Wymieniłem półoś i problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, a czwórki są bardzo przeczulone na punkcie krzywych felg i kiepskiej jakości (twardych) opon. Ale to mogą być także inne rzeczy. Zaczynając od elementów zawieszenia (tzw. Banany), na skrzyniach i półosiach kończąc. Trzeba szukać. Temat przerabiany na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam test drogowy. W swojej a4 b8 robilem w autobalans Puławska piaseczno/warszawa i po problemie. Gosciu zna sie na rzeczy i fak audi ma fabryczny problem z prawa polosia. Dowazanie kol moze nie eliminuje problemu ale buda nie trzesie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...