Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja multitronic LLA


Nestrio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem A4B8 2009, 2.0CR, CAGA z multitronikiem LLA. Wymieniłem olej w skrzyni i chciałbym zrobić reset oraz adaptacje skrzyni poprzez VCDSa. Mój problem polega na tym iż auto dziwnie zachowuje się podczas ruszania do przodu bądź do tyłu. Podczas ruszania bez dodania gazu auto rusza i "pełza" samo a  po wciśnięciu lekkim gazu lub przy ruszaniu z lekkim dodaniem gazu obroty rosną "tak jakby slizgało się sprzęgło poczym następuje szarpniecie tak jakby wskoczył od razu 2 bieg. Dodam że auto zmienia biegi 2 do 8 i z powrotem bezbłędnie bez żadnych szarpnięć. Tak samo zmiana biegów na lewarku jest bez szarpnięć. Czasem przy wzniesieniu potrafi zajączkować a zona ostatnio powiedziała ze nawet jej zgasło. Gdy np chce ruszyć gwałtownie z pod świateł to reakcja skrzyni wydaje sie być idealna energicznie rusza bez żadnych z powyższych objawów. Co to może być ? Możliwe że adaptacja pomoże dlatego proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowane przez Nestrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Próbowałem zrobić adaptację, po wielu próbach powiodła się (z adaptacją do tyłu nie było problemu) lecz problem nadal istnieje. Znalazłeś może rozwiązanie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

posiadam tą samą skrzynię multitronic LLA i podobne problemy i wydaje mi się że adaptacja może pomóc. 

Udało się autorowi rozwiązać problem?

Po zakupie wszystko było ok, od jakiegoś czasu się pogorszyło. Po wrzuceniu na D potrafi minąć 2-3 sekundy zanim zaskoczy sprzęgło i auto ruszy. Do tyłu czasami tak jakby się ślizgało sprzęgło przy dodawaniu gazu, auto się potrafi nawet zatrzymać po czym po chwili załapie sprzęgło i auto rusza. Olej wymieniany jakieś 15 000 km temu. Podczas jazdy skrzynia działa bez zarzutów, nie szarpie, ładnie i płynnie zmienia biegi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...