Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Mam kłopot z grzejącym się kołem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jestem nowy i do tego laikiem troszke

mam klopot z grzejacym sie kolem z tylu lewym,mechanik stwierdzil ze nalezy wymienic caly zacisk hamulcomy bo jest pordzewialy i chce za to 210 funtow(troche duzo :) )

chcialbym spytac czy to prawda czy moze chce mnie troche naciagnac.opisze objawy-przy skrecie czasem cos piszczy ale tylko jak krece w lewo,czasem auto jedzie jakby na hamulcu tak ciezko,postoi chwile i mu przechodzi,grzeje sie tez nie zawsze tylko czasem ale jak juz to porzadnie :rotfl: autko mam nie za dlugo wiec doswiadczenie mam zadne,klockow ani niczego nie wymienialem wiec moze to to.wielkie dzieki za wszelka pomoc

[ Komentarz dodany przez: rob: 24-03-2007, 16:58 ]

zapraszam do zapoznania sie z REGULAMINEM forum

Opublikowano

bardzo możliwe że zacisk jest zapieczony na prowadnicach i nie pracuje prawidłowo przez co praktycznie cąly czas to kolo hamuje powodując grzanie się

ale raczej powinno dac sie to zregenerować choć nie koniecznie :cool:

Opublikowano

Spróbuj sam rozebrac zacisk i przesmarowac prowadnice (smarem odpornym na wysoka temperaturę)

Opublikowano

Najlepszy do tego jest smar miedziowy.

Opublikowano
  • Autor

jest to prosty zabieg czy cos skomplikowanego,nigdy tego nie robilem dlatego pytam.czy jest mozliwosc ze cos rozkrece i nie bedzie sie dalo zlozyc,mam tu w anglii cienki dostep do czesci

ps.zna ktos moze sklep wysylkowy z czesciami do audi ktory wysyla za granice,dzieki za info

Opublikowano

masz np. tu http://moto.allegro.pl/item177892171_zacisk_tylny_lewy_audi_a4.html

jeżeli nigdy nie grzebałeś to na Twoim miejscu bym nie ruszał tematu

[ Komentarz dodany przez: Murzyn: 14-04-2007, 16:37 ]

zawsze musi byc 1 raz. Nie jest to jakos specjalnie skompliowane

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

zdeniu, a mógłbyś opisać całą operację bo ja mam podobny problem z przednim kołem. Klocek nie odbija i lekko trze. Felga robi się ciepła. Z góry dziękuję

  • 2 lata później...
Opublikowano

Miałem podobny kłopot. Klocek nie odbijał od tarczy, problem robił taki mały tłoczek (mocno zapieczony) który przyciska klocek.

Tłoczek kosztował 50 zł a robota mechanika 70 zł (wydaje mi się że mnie skroił :confused4: ) .

pozdrawiam :)

Opublikowano

kolego dex doo czy używasz hamulca ręcznego, czasami on jest przyczyną a nie cylinderek. Często cylinderek wystarczy przeszlifować bardzo drobnym papierem umyć i wymienić uszczelniacze. Ja takk zrobiłem w B3 u ojca i hula jak złoto.

Opublikowano

Tłoczek kosztował 50 zł a robota mechanika 70 zł (wydaje mi się że mnie skroił :confused4: ) .

pozdrawiam :)

myślę że skroił. Robota fajna i spokojna a mając dostęp do imadła - lightowa.

ps. fajnie się wkręca tłoczek na wciśniętym ręcznym (tylni zacisk)

Opublikowano

Miałem podobny kłopot. Klocek nie odbijał od tarczy, problem robił taki mały tłoczek (mocno zapieczony) który przyciska klocek.

Tłoczek kosztował 50 zł a robota mechanika 70 zł (wydaje mi się że mnie skroił :confused4: ) .

pozdrawiam :)

Fajne jaja :polew: tzn post przed twoim z 14 kwietnia 2007 roku a taki temat jest gdzieś dokładnie opisany na forum co i jak ale jak nabijać sobie ilość postów to na byle czym co :polew:

kolego dex doo czy używasz hamulca ręcznego, czasami on jest przyczyną a nie cylinderek. Często cylinderek wystarczy przeszlifować bardzo drobnym papierem umyć i wymienić uszczelniacze. Ja takk zrobiłem w B3 u ojca i hula jak złoto.

I ponowne gratulacje spostrzegawczości dla autora tej wypowiedzi :polew: :polew:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.