Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierowna praca silnika na wolnych i do 2k adr


naven00

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomóżcie, bo ja już nie wiem co robić ?. Sunia od niedawna ma problemy duże życiowe, na benie wolne obroty jakos tam utrzymuje jak usunę błędy, tj blad sondy, przepustnicy o dolnej regulacji. Na gazie wolne obroty czasami siegaja sobie 1200, trzesie cała buda, wtryski valteki, czyszczone świeżo oraz kalibrowane, przepustnica była wymieniana, adaptowana ze 100 razy, kat pusty w srodku, plecionka jest bez tego wkladu w środku dodatkowego, gaziuta ustawiana przeze mnie dodatkowo ustawiane korekty po obrotach, ogólnie na wolnych sonda wali ze za ubogo jak podleje po korektach w gazie to musze ustawic na około +8 z czego jak sprawdze po czasach beny na lpg i beny na benie to widac ze za bogato, a jak ustawie korekty na 0 to po ponownym takim sprawdzeniu wskazuje stale 3.8 czyli poprawnie,przeplywka podmiemiana na kilka ze szrotu, brak efektu, sprawdzana w vagu pokazuje prawidłowe wartości, dolot szczelny, odma szczelna, wsadzony ori waz od niej, akumulator nowy, sonda sprawdzana w czasie jazdy, pracuje poprawnie, szybko zmienia wartości oraz jest zachowana praca sinusoidalna, na wolnych czuć że go leje, zapach nieprzepalonej beny, ogólnie po wymianie przepustnicy przez jakiś czas było w miarę okej, bo komp się zresetowal, chociaż przepustnica na początku w ogóle nie chciała się zaadoptowac i nue trzymała wolnych, świece, filtry, olej wymieniane na czas, mam jedno podejrzenie iz cofa spaliny z kata do sondy, lub przez tą plecionke pedalska wciąga powietrze i sonda na wolnych wariuje. Sprawdzana wszędzie szczelność, poprzez psikanie plynem który się pieni na odpalonym silniku. Może macie jakies pomysły, evap sprawny cyka ładnie. Im dłużej tak jeżdżę tym bardziej mnje to denerwuje. 

Edytowane przez naven00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...