Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z grzaniem przednich foteli


Dawid242

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem nowym użytkownikiem forum także proszę o wyrozumiałość. Wypada się również przywitać :) 
 

Niedawno wymieniłem swoje stare fotele (welur, podgrzewane,reszta ustawień manualna) na skórzane, podgrzewane z regulacją lędźwi. Kostki w obu grupach foteli są w liczbie 4 sztuk (mała żółta, zielona, czerwona, czarna). Martwi mnie jedna rzecz:

Nie działające podgrzewanie fotela kierowcy i pasażera, jest to dziwne ponieważ przy poprzednich fotelach podgrzewanie działało. Macie może jakiś pomysł co mogło ulec uszkodzeniu i ewentualnie jak to sprawdzić?? Sprzedający twierdzi że wszystko działało poprawnie. Jak ewentualnie mogę sprawdzić takie elementy jak: czujnik zajęcia fotela, mata grzejąca??
Od razu powiem że bezpiecznik nr 5 z brązowej listwy jest w porządku. Nie jestem pewien czy jest jeszcze jakiś bezpiecznik odpowiadający za grzanie przednich foteli, w zestawieniu bezpieczników jest dużo opisanych jako "bezpiecznik ogrzewania dodatkowego" -  te też powinienem sprawdzić, dotyczą one podgrzewania foteli z przodu? Być może potrzebny będzie jakiś dodatkowy przewód, albo wymiana modułu sterowania???

W ostateczności wymontuję elementy ze starego fotela do nowego, ale wolę się upewnić że nie popełniłem jakiegoś głupiego błędu przy montażu nowych foteli

Z góry dziękuję za pomoc, proszę o naprowadzenie mnie na jakiś trop, bo jestem aktualnie w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czujnik zajętości 

Siadamy na fotelu i mierzymy rezystancje na kostce niebieskiej. Powinno być około 25ohm

Jak sprawdzić rezystancje maty grzewczej

Na kostce czarnej dwupinowej mierzymy rezystancje. Powinno być około 3.5ohm.  Po wypięciu tej kostki mierzymy rezystancje na kostce zielonej. Również powinno być około 3. 5ohm na pinie 1,2 powinno być 9kiloohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...