Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem


Kominiarz10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szanowne grono. Otóż zakupiłem niedawno audi a4 b8 2012 z silnikiem diesel 2.0 143km. Skrzynia multitronic, i tutaj zaczyna się mały problem. 1. Kiedy wrzucam z trybu D na R to czuje takie uderzenie w aucie, reszta przełączania odbywa się bez problemów. 2. Dojeżdżam do świateł, stoję np. Z minutę i chce trochę szybciej ruszyć to auto rusza pomału swoim pędem, a po chwili jest wszystko okej, tak jak by nie chciało reagować na gaz. Czyżby sprzęgło było do roboty? Olej wraz z filrem do skrzyni biegow został wymieniony odrazu po zakupie. Pozdro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest skrzynia - niby bezpłciowa, a się (uprawia miłość). Rozumiem, że wiesz, jak jest zbudowana i na jakiej zasadzie działa?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, skrzynia do roboty? Weź mnie nie załamuj, rozumiem tylko że jest bezstopniowa skrzynia. To mój pierwszy automat w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezstopniowa to taki udawany automat. Masz w skrzyni dwa stożki i łańcuch, zależnie jak stożki względem siebie się ułożą, taki masz bieg - bo zasadniczo jest ich nieskończenie wiele. A multitronici prawdopodobnie były z plasteliny Bambino. W sensie ten ich łańcuch. 

Co do uderzania - nie podpowiem. Wiem tylko, że w mercu z hydrokinetykiem też było uderzanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tylko jednoznacznie nie dostałem odpowiedzi, skrzynia jest do roboty? Sorry, ale nie znam się całkowicie na automatach, tylko poczytałem trochę o nich. I dlatego pytam, czy to normalne zjawisko zachowania tej skrzyni.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez internet ci nie wywróżę. Może łańcuch się poddaje, może złogi oleju w skrzyni coś przytkały, może turbo nie dmucha od dołu - albo jeszcze jakieś inne rzeczy. Najlepiej dać do mechanika na diagnostykę, co będziesz miał pewność i papier, co go boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chciałem tylko wiedzieć czy skrzynia jest do roboty. No, cóż nie nacieszylem się zbytnio moim nowym nabytkiem ?. Jeszcze raz wielkie dzięki, za szybką odpowiedź.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...