Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto wkreca sie do 2800 rpm.


Baroszq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .

Posiadam b7 2.0 TDI BRD z którą mam strasznie dziwny wręcz"magiczny" problem .

Mianowicie auto nagle zaczęło się wkręcać maksymalnie do 2800 rpm, przy czym w sterowniku nie widnieją żadne, ale to żadne błędy...

W aucie brak DFP-a i Egr-a, proszę nie pisać komentarzy typu "mogłeś nie wycinać " itp. Zostałem źle pokierowany przez kilku mechaników... długa historia .

Audi zrobione na 190 km i 400 nm jednak z racji tego ze myślałem że się wysypała mapa, to pojechałem aby tuner wrzucił mi mapę pierwotną, i teraz do usunięcia usterki jeżdżę na tej mapie.

Konsultowałem z mechanikami i wszyscy rozkładają ręce , auto powinno jechać a nie jedzie , coś blokuje dawkowanie paliwa .

Sprawdziłem już następujące rzeczy:

-szczelność dolotu =ok 

-n75=ok

-wyciągałem pompkę wstępną ze zbiornika i nie było tam syfu, sitko czyste.

-zrobiłem logi dynamiczne i z logów wynika ze wszystko bardzo dobrze (weryfikowane przez kilka osób w tym osoby z forum)

-podłączyłem gruszkę bezpośrednio do tandemu i brak różnicy.

Dodam ze pierwszego dnia jak to zaczęło mi się dziać to jeszcze mogłem dokręcić auto do 3400 rpm a teraz maksymalna wartości obrotów to 2800rpm . 

Jak trzymam przez jakieś 5 sekund pedał w podłodze na tych 2800 rpm to wyskakuje błąd niedoładowania .

Czy możliwe jest, aby rok po usunięciu dpf-a wyskoczył jakiś zamaskowany błąd którego sterownik nie pokazuje a powoduje takie objawy? Może ECU się posypało?

Proszę Was o pomoc bo jestem w szoku że każdy rozkłada ręce ... :(

Dorzucę logi które zrobiłem. Wykręcone do takiej wartości z racji tego, ze na wyższe obroty auto nie weszło za żadne skarby .

http://vaglogi.pl/log-008_003_011_7AR5g6z.html?fbclid=IwAR2G78onCLvjBwQwUJmKfuBz4Oon-qms80G2OnQuExa6YRr9_899wlQWVsI

http://vaglogi.pl/log-001_004_011_CkQ5kR7.html?fbclid=IwAR3mIPSQlAMG7KcIBmOiJ6S27m4ckvedwFhvdnDmQsRUEilBKTCvg7SYRew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...