Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TDI V6 Tiptronic - wolna reakcja na gaz


boohmacher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem uzytkownikiem A4 3.0tdi 272km Quattro i jestem troche rozczarowany dzialeniem skrzyni tiptronic. Skrzynia w trybie auto trzyma strasznie niskie obroty. Jadac np. 70km/h auto jedzie juz na 8 biegu z obrotami w granicach 900. Jezeli chce przyspieszyc to mimo duzej mocy i momentu musze zdecydowanie nacisnac gaz zeby doszlo do redukcji bo przy lekkim dodawaniu gazu samochod ledwo co przyspiesza. Oczywiscie moge przelaczyc na dynamic i wtedy jest wszystko pieknie tylko obroty sa w granicach 2000. Brakuje mi jakiegos posredniego trybu pracy skrzyni miedzy auto, a dynamic.

Z tego co czytalem skrzynia w trybie auto powinna dopasowac sie do stylu jazdy kierowcy. Czy jest szansa ze jezdzac dynamicznie skrzynia dopasuje sie do mojego stylu jazdy i bedzie pozniej redukowala biegi czy to raczej jest nieodczuwalny efekt?

W moim starym aucie Bmw 330d 258km skrzynia ZF8HP miala trzy tryby pracy (economy, comfort i sport). Jezdzilem glownie w comfort i auto nie schodzilo raczej ponizej 1200 przez co reakcja na gaz byla bardzo zywiolowa. W Audi jest niestety duzo gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...