Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania-szarpanie 1600+ obroty Tiptronic


Marcinello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Audi A4 B7 2.0TFSI 200 KM tiptronic. Mam problem którego nie mogę rozwiązać od dłuższego czasu, czyli drganie-szarpanie podczas spokojnego przyspieszania. Na drive zaczyna to robić na 3 biegu od 1600 obrotów, a na sport 2 bieg i około 3000 obrotów. Miałem regulowany zawór turbo, regenerowane sprzęgło hydrokinetyczne i sprawdzony cały silnik, podobno wszystko jest w porządku. Później zauważyłem że zaczyna się to dziać prawdopodobnie przez deszcz ale tego też nie jestem pewny. Jedyne z rzeczy które zaobserwowałem to mocno świszczące turbo przy wysokich obrotach oraz hałas wydobywający się z samochodu. Przy ostrzejszej jeździe i rozgrzaniu auta problem ustaje ale nawraca i dokucza przez kilka dni. Nie ma wypadania zapłonu(elektryk sprawdzał) oraz nie wyskakują żadne błędy. W skrzyni jest nowy olej z filtrem w którym nie było żadnych opiłków także eliminowałoby to padającą skrzynię. Z zauważonych przeze mnie rzeczy jest jeszcze taki gwizd gdy skrzynia zrzuca z 4 na 3(Jakby ktoś przesunął krzesło po podłodze, takie jakby szurnięcie i czuć to na gałce skrzyni. Miał ktoś może podobny problem ? Słyszałem że mogły się zapiec kierownice turbiny albo jest uszkodzony przegub wewnętrzny ewentualnie może masa gdzieś przebija. Co sądzicie forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminowałeś te problem?

Sprawdź czujnik położenia wału i jego kabel. Miałem ostatnio podobny problem z szarpaniem i wyeliminowałem to wymieniając ten czujnik na bosch'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału był wymieniany i niby na krótko coś pomogło
Jakie to było drżenie u ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przyspieszania na niskich biegach było czuć szarpnięcia, coś jakby przerywanie zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...